Limbažu puses zivsaimnieki gūst idejas un pieredzi Kurzemē

GalerijaPrint

Pieredzes braucienā uz Kurzemes piekrasti devās mūspuses zivsaimnieki, lai iepazītos ar nelielu saimniecību zivju pārstrādes un realizēšanas pieredzi.

 LLKC un Valsts Zivsaimniecības tīkla finansētā pasākuma maršrutu izvelējās un braucienu vadīja LLKC lauku attīstības konsultante Ziedīte Jirgensone. Interesenti iepazinās ar nelielu saimniecību un komersantu zvejas, zivju pārstrādes un realizēšanas pieredzi, tūristu piesaisti, ES struktūrfondu līdzekļu ieguldījumu. To, kā ar projekta īstenošanu paplašināt savu darbību, varēja redzēt Lapmežciemā IK „Reinis B”. Patlaban zivju pārstrāde notiek šauros mājas apstākļos, bet tuvākajā laikā to izvērtīs skaistās, nupat izbūvētās telpās.

 Ragaciemā, apciemojot SIA „Mauriņi S”, varēja pārliecināties par to, cik vērtīgi ir vienādu interešu vārdā apvienoties kopīgai idejai. Senāk zivju pārstrādātājiem bija grūtības ar produkcijas realizāciju. Tagad ar ES finansējumu izveidots brīnišķīgs tirgus, ir vairāk pircēju, daudz tūristu. Tas vedinājis ne vienu vien zivsaimnieku novērtēt senču mantojumu un celt godā vecās zvejniecības tradīcijas.

 Visspilgtāk tas izpaudās Bērzciemā, Oskara Celkarta saimniecībā. Tur Limbažu, Salacgrīvas, Alojas un Krimuldas puses zivsaimniekus uzņēma ne tikai ar pašražoto produkciju, bet arī ar trīs stundu garu kultūras programmu.

 Pēdējā pieturvietā Engurē notika saruna par biedrības „Jahtklubs Engure” īstenoto publisko peldošās piestātnes izveidi un dažādām aktivitātēm. Tiem, kuri jau ir sākuši zivju pārstrādi vai arī gatavojas to darīt, bija vērtīgi iztaujāt kurzemniekus un uzzināt viņu pieredzi zivju kūpināšanā un sagatavošanā tirgum. Viņi neslēpa „sveci zem pūra” un laipni izklāstīja visu, par ko grupas dalībnieki izvaicāja.

 – Brauciens bija brīnišķīgs! –atzina mājražotāja Aiga Baumane no Liepupes pagasta „Norkārkliem”. Viņa priecājās, ka ieguvusi idejas zivju pārstrādei, savukārt vīrs izdibinājis kurzemnieku pieredzi, kā labāk būvēt zivju kūpinātavu. Ar labvēlīgu skaudību grupas dalībnieki novērtēja lielo tūristu apriti, kas veicina šo biznesu un ir lieliska attīstības iespēja, secinot, ka diemžēl Vidzemes piekrastē tūrisms nav tik labi attīstīts.

 Gunita Ozoliņa,

laikraksta „Auseklis” žurnāliste  

 Ziedītes Jirgensones foto   

Foto galerija: 

Pievienot komentāru