Seminārs-diskusija par piekrastes zvejas aroda nākotni Latvijā

PielikumiPrint

 

Biedrība “Mazjūras zvejnieki” sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) ceturtdien, 19. maijā plkst 13.00 Engures pagasta Bērzciema “Tarotavā” organizē semināru-diskusiju, kurā zvejnieki no visas piekrastes kopā ar nozares politikas veidotājiem pārrunās, kādai būt nākotnei piekrastes zvejā Latvijā.

Diskusija tiek organizēta Zivsaimniecības sadarbības tīkla ietvaros un tās mērķis ir vienoties par rīcību piekrastes zvejas saglabāšanai, kas šobrīd Latvijā ir uzskatāma par izzūdošu arodu.

Biedrības “Mazjūras zvejnieki” valdes priekšsēdētājs Andris Cīrulis: “Šobrīd Latvijā palikuši tikai nedaudz virs 100 aktīvu piekrastes zvejas uzņēmumu, kas nozvejo mazāk par 4% no Latvijai kopumā piešķirtās zvejas kvotas. Latvijai tradicionālais piekrastes zvejnieka arods, kas ir pamats arī tradīciju un īpašās vides saglabāšanai piekrastes teritorijās, ir nacionāla vērtība. Ir pienācis pēdējais brīdis kopā ar nozares politikas veidotājiem vienoties par aktīvu rīcību nozares saglabāšanai.”

Seminārā-diskusijā plānots skart svarīgākos nozares jautājumus, tostarp, atbalsta iespējas piekrastes zvejniekiem, paaudžu nomaiņas problēmas, administratīvā sloga mazināšanu, aizsardzības iespējas pret roņu nodarītajiem kaitējumiem un citus.

Diskusijā piekrituši piedalīties zemkopības ministra biroja vadītājs Jānis Eglīts, ZM valsts sekretārs Raivis Kronbergs, ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš, Lauku atbalsta dienesta Zivsaimniecības un valsts atbalsta departamenta direktors Rinalds Vācers, BIOR pētnieks Ivars Putnis, LLKC Finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītāja Linda Puriņa.

Diskusiju vadīs MĀRTIŅŠ CIMERMANIS, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs.

Plašākai informācijai: Andris Cīrulis, biedrības “Mazjūras zvejnieki” valdes priekšsēdētājs, tālr.: 29152018

 

Informāciju sagatavoja

Iveta Tomsone

LLKC Apgāda vadītāja

Pievienot komentāru