“Mana Cope” – interaktīvais palīgs makšķerniekiem

LLKC radījis interaktīvu palīgu makšķerniekiem “Mana Cope”, kas pieejams gan kā interneta resurss www.manacope.lv, gan kā mobilā lietotne Android un iOS ierīcēm.

Ko “Mana Cope” piedāvā makšķerniekam?

Copes kartes un licences. Lietotnē vienuviet nopērkamas elektroniskās Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartes un makšķerēšanas licences populārākām licencētām copes vietām Latvijā. Šobrīd jau nopērkamas elektroniskās licences makšķerēšanai Salacā, Usmas ezerā, Augstrozes Lielezerā, Limbažu Dūņezerā, Limbažu Lielezerā, Kālezerā un Lielupes licencētam makšķerēšanas posmam Bauskas novadā. Tuvākā laikā makšķerēšanas licenču klāsts krietni paplašināsies, iepriekš nosauktajiem ūdeņiem pievienosies gan Burtnieku ezers, gan Baļotes un Alūksnes un Liepājas ezers un citas  makšķernieku iecienītas licencētās makšķerēšanas vietas. Makšķernieku ērtībai “Mana Cope” pieejami gan pilnie licencēto makšķerēšanas vietu nolikumi, gan to konspekti, kas satur svarīgāko informāciju, kas jāzina, dodoties copēt attiecīgā vietā.

Kur copēt? Mobilā lietotnē iestrādāta karte ar Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm. Kartei ir ne tikai vizuāls Latvijas ūdeņu atspoguļojums, bet gan vizuāla datu bāze, kur iegūt informāciju par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām, kur pastāv ierobežojumi makšķerēšanai, sezonāliem liegumiem, makšķerēšanai bīstamām vietām, laivu lietošanas un ātruma ierobežojumiem uz ūdeņiem, kā arī par makšķerniekiem draudzīgām vietām, t. sk. laivu ielaišanas vietas, naktsmītnes, laivu nomas u. tml. makšķerēšanai noderīgiem servisiem. “Mana Cope” kartē iestrādāts arī Copes asistents. Makšķernieks, aktivizējot savu atrašanās vietu, saņem brīdinājumus par tuvošanos vai atrašanos teritorijās, kur pastāv jebkādi ierobežojumi makšķerēšanai.

Copes kalendārs. Te apkopota informācija par makšķerēšanas liegumiem, makšķerēšanas sacensībām Latvijā, copes prognozēm, saullēkta un saulrieta informācija un citiem makšķerniekiem saistošiem pasākumiem un notikumiem.

Copes noteikumi. Lai makšķerniekiem vienmēr pa rokai būtu aktuālā ar makšķerēšanu saistītā likumdošana, “Mana Cope” apkopojusi svarīgākos normatīvos dokumentus, kas regulē makšķerēšanu Latvijas ūdeņos, šeit vienuviet atrodami arī licencētu makšķerēšanas vietu nolikumi.

Copes padomi. Padomu sadaļāietverta informācija par Latvijas upēm, ezeriem un ūdenskrātuvēm, zivju sugu apraksti, kā arī iepriekš izdotā makšķernieku ceļveža “Ķer. Bet ievēro.” elektroniskā versija latviešu, krievu un angļu valodā. Nākotnē plānots šo sadaļu papildināt ar blogu “Padomi jaunajiem makšķerniekiem”, kur tiks sniegti ieteikumi tiem, kuri tikai uzsāk savas makšķernieku gaitas.  

Mana Cope/profils. Makšķernieka jeb lietotāja profils, kur atrodama informācija par lietotnē iegādātām makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartēm un makšķerēšanas licencēm, par gūtajiem lomiem.

Lietotnē izveidoti vairāki tehniski risinājumi, lai elektronisko licenču lomu atskaišu iesniegšanu padarītu ērtu un vienkāršu. Licences atskaite jāiesniedz sadaļā Mana Cope/Profils, izvēloties licenci, kam atskaite jāiesniedz. Ja licencei vēl nav beidzies derīguma termiņš, tā atrodama sadaļā “Mani pirkumi”. Ja licencei beidzies derīguma termiņš, tā atrodas sadaļā “Pirkumu vēsture”. Licencei, kurai nav nodota atskaite, pievienota izsaukuma zīme. Ja makšķernieks licenci nav izmantojis, nav neko nenoķēris vai lomā nav paturējis zivis, ir iespēja iesniegt atskaiti, spiežot pogu “Neko nenoķēru”. Tiem, kuri noķēruši zivi, kuru vēlas reģistrēt lomu atskaitē (var reģistrēt arī atlaistas zivis), izmanto pogu “Pievienot lomu”. Kad makšķernieks ievadījis lomu, tiek piedāvātas 4 izvēles:

  • Poga “Saglabāt un pievienot vēl”. Šo pogu izmanto, ja nepieciešams reģistrēt šai atskaitei nākamo lomu;
  • Poga “Saglabāt un aizvērt”. Šo pogu izmanto, ja makšķernieks turpinās copēt ar šo licenci un nākotnē vēl pievienos tai lomus;
  • Poga “Saglabāt un iesniegt atskaiti“. Šo pogu izmanto, ja licencei lomi vairs netiks pievienoti un makšķernieks pabeidzis ievadīt datus par gūtajiem lomiem. Šajā gadījumā licences atskaite tiek nodota licencētās makšķerēšanas organizētājam;
  • Poga “Atcelt”, kas atceļ iesākto darbību.

Lai lietotne saturētu aktuālu un makšķerniekiem nozīmīgu informāciju, ir izveidotas saziņas iespējas ar “Mana Cope” uzturētājiem, izveidota lietotnes lapa sociālajā tīklā Facebook, kā arī “Mana Cope” palīgu grupa, profils Instagram un vienmēr iespējams sazināties, zvanot uz informatīvo tālruni 26360007 vai sūtot e-pastu uz info@manacope.lv. Dodies copēt? Paķer līdzi “Mana Cope”!

Agnese Neimane-Jordane,
LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītāja

Pievienot komentāru