Makšķerēšanas kartes – plašs pasākumu kopums

GalerijaPrint

Pirmajā, 2017. gadā, kopš Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs pārņēmis Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu, pārdoti teju 96 000 karšu un izveidots stabils tirdzniecības tīkls ar vairāk nekā 1300 karšu iegādes vietām visā Latvijā.

Kartes ikvienam ir iespēja arī nopirkt elektroniski mājaslapā www.makskeresanaskarte.lv. Valsts budžetā Zivju Fonda dotācijām 2017. gadā ieskaitīti vairāk nekā 600 tūkstoši eiro.

Uzsākot Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu, LLKC apņēmās sadarboties ar makšķerēšanas biedrībām, rīkojot bērnu un jauniešu nometnes, kā arī atbalstīt makšķerēšanas sacensības. Tā sadarbībā ar biedrību “Carnikavas makšķerēšanas skola” atbalstītas fīdermakšķerēšanas sacensības Carnikavā, biedrības “Mēs zivīm” kauss, kā arī sniegts atbalsts jūras makšķerēšanas sacensībām “Bušu festivāls” Jūrkalnes teritorijā. Ar LLKC atbalstu pērn notikušas divas nometnes skolu jauniešiem – biedrības “Burtnieku makšķerēšanas un tūrisma skola” rīkotā nometne ar 25 dalībniekiem un biedrības “Mālpils zivīm” rīkotā nometne “Asarītis” ar 65 dalībniekiem.

LLKC arī iesaistījies projektā “Atlaid mammu”, kura galvenais mērķis ir panākt lielāku sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu zivju resursu izmantošanu, kur kā sadarbības partneri ir Alūksnes pašvaldības aģentūra “ALJA”, Burtnieku novada pašvaldība, Sedas laivu bāze, Babītes ezera laivu bāze “Vecupenieki”. Jau no 2018.  gada maija jebkurš makšķernieks varēs piedalīties konkursā “Atlaid mammu”, kuram var sekot līdzi arī internetā: www.atlaidmammu.lv.

Uzsākot 2018. gada makšķerēšanas karšu tirdzniecību, organizējām loteriju, kurā elektroniskās kartes pircēji varēja laimēt noderīgas balvas. Galvenā balva bija 3,6 metrus garā “Outland” piepūšamā gumijas laiva. Loterija noslēdzās ar izlozi 21. februārī.

Loterijas galveno balvu ieguvēji:

  • “Outland” piepūšamā laiva – Viktors Tiršs,
  • “Heinola” ledus urbis – Sergejs Solims, Jānis Faustmanis, Aleksandrs Andruškevičs.

Ar pilnu loterijas balvu ieguvēju sarakstu var iepazīties www.makskeresanaskarte.lv.

Arī 2018. gadā ne tikai izplatīsim makšķerēšanas kartes, bet arī turpināsim aktīvi darboties gan bērnu, gan pieaugušo izglītošanā par videi draudzīgu makšķerēšanu. 2018. gadā tiks organizēti vairāki reģionāli pasākumi bērniem – Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Ogres, Preiļu, Saldus, Tukuma un Valmieras LLKC biroju teritorijās, kā arī pasākumi pieaugušajiem makšķerniekiem – Gulbenes, Jēkabpils, Kuldīgas, Liepājas, Siguldas un Ventspils LLKC biroju teritorijās. Turpināsim arī iesaistīties makšķerēšanas sacensību atbalstīšanā un makšķerēšanas sporta popularizēšanā un citu aktivitāšu organizēšanā. Aktuālajai informācijai par makšķerēšanas karšu pasākumiem sekojiet līdzi www.llkc.lv.

Miķelis Peisnieks, Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru