Bauskas birojs sarīko pieredzes braucienu uz lopkopības saimniecībām

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas  konsultāciju birojs organizēja saimniecību apmeklējuma braucienu. Divu dienu laikā 20 dalībnieki no Bauskas, Iecavas un Vecumnieku novadiem apmeklēja četras lopkopības saimniecības.

Pasākuma tēma bija: “Lopkopības nozares efektivitātes palielināšana un dažādu dzīvnieku ganāpulka pārvaldes pieredze, ekonomiskā apsaimniekošana un profilaktiskie pasākumi.”

Pirmajā dienā apmeklējām SIA “Ugāles Agro”. Saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību, un tiek turētas Holšteinas šķirnes govis. Ar ES līdzfinansējumu uzbūvēta jauna govju novietne, kurā mitinās slaucamās govis. Teļi un jaunlopi ir sagrupēti un tiek turēti atsevišķās novietnēs. Visa lopbarība tiek saražota saimniecībā, tajā  skaitā cukurbietes, ko izēdina lopiem. SIA “Ugāles Agro” gūtā pieredze noderēs katram saimniecību apmeklējuma dalībniekam gan piena, gan gaļas lopkopībā strādājošam. Pieredze, zināšanas un prasme ar tām dalīties saimniecībā ir.

Apmeklējām saimniecību SIA “Lāses AM”, kur novietnē  “Kolumbi” tiek audzēti Šarolē un Simentāles šķirnes liellopi.  Saimniecībā arī uzbūvēta jauna liellopu novietne, un varējām  uzzināt par jaunākajām būvniecības tendencēm liellopu novietņu būvniecībā.

Viesojāmies zemnieku saimniecībā “Treidas”, kurā tiek turēti Šarolē šķirnes liellopi. Uzzinājām par saimniecības vēsturi. Tā ir viena no pirmajām, kas uzsāka gaļas liellopu audzēšanu Kurzemē. Bijām ieinteresēti pa liellopu novietnes būvniecību, jo saimniecība pati to izveidojusi un atjautīgi izmantojusi kokmateriālus. Izrunājām arī problēmas par lauksaimniecības zemes iegādi.

Zemnieku saimniecība “Dukāti” nodarbojas ar piena lopkopību un  ir slavena ar jaunāko tehnoloģiju izmantošanu nozarē. Mums nodemonstrēja barības izdales robotu un pastāstīja, kā saimniecība strādā un cik nozīmīgas ir šīs tehnoloģijas, lai uzturētu ganāmpulku pēc iespējas labākā formā.

Pēc pieredzes apmaiņas brauciena dalībnieki saņēma  apliecinājumus, ka ir piedalījušies astoņu stundu mācību programmā. Dalībnieki atzina, ka šādi braucieni ir ļoti vērtīgi gan jaunu zināšanu, gan jaunu kontaktu iegūšanā, kas turpmāk palīdzēs pašu saimniecību vadīšanā.

Kristaps Stallīts,  

LLKC Bauskas nodaļas lauku attīstības konsultants

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru