Skolēnus iepazīstina ar lauksaimniecības nozarēm

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Daugavpils nodaļa 9. martā rīkoja informatīvo tikšanos Biķernieku pamatskolā.

Tikšanās laikā skolēni tika iepazīstināti ar daudzpusīgām uzņēmējdarbības iespējām laukos, uzzinot gan par tradicionāliem, gan netradicionāliem lauksaimniecības veidiem. Skolēni labprāt iesaistījās diskusijās, atbildēja uz dažādiem atjautības un zināšanu pārbaudes jautājumiem par lauksaimniecību. Nozīmīga loma šādās tikšanās reizēs ir iespēja iepazīt novadā esošos uzņēmējus.

Skolēnu izglītojošajā seminārā piedalījās Daugavpils novada Višķu pagasta zemnieku saimniecības īpašniece Janīna Kursīte, kuras saimniecība darbojas augļkopības nozarē. Janīna apsaimnieko 10 ha kokaudzētavas platību. Tajā tiek audzēti augļu koku un ogulāju stādi, kā arī zemeņu stādi un ogas. Vairāk nekā pushektāru aizņem vasaras un rudens avenes. Aprīlī saimniece aicina uz praktiskām nodarbībām, kur savu māku rādīs  augļu koku vainaga veidošanā, augļu koku potēšanā, ogulāju krūmu veidošanā un kopšanā.

Praktiskais darbs bija par graudaugu sēklām, kuras vajadzēja atšķirt pa kultūrām. Pastāstīt, kur izmanto katru kultūru, no kā cep maizi, gatavo putraimus. Bērniem bija interesanti. Par katru pareizu atbildi viņi saņēma arī nelielas balvas.

Aprīļa beigās kopā ar skolēniem ieplānots brauciens uz Višķu profesionālo vidusskolu un zemnieku saimniecības “Ziediņi” apmeklējums.

Ņina Sisa,

Daugavpils novada lauku attīstības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru