Pļaviņu novadā atver trušu un eksotisko putnu apskates saimniecību “Karlīnas”

GalerijaPrint

Šovasar apmeklētājiem, tūristiem, novada iedzīvotājiem un viesiem atvērta apskates saimniecība „Karlīnas”, kas atrodas „Aivaros”, Vietalvas pagastā, Pļaviņu novadā. Saimniecībā saimnieko un tūristus uzņem Līga Lipenīte un Silvars Dumpis. Līga ir biedrības „Trusis un citi” biedre un kopā ar Silvaru ģimenes saimniecībā audzē tīršķirnes trušus – Tīringas, Kalifornijas, Burgundas, Kastor rex, Dalmācijas rex, Šinšilla rex un citu šķirņu, daži no tiem vesti pat no Slovākijas, Čehijas.

“Karlīnās” trušus var apskatīt un iegādāties, tāpat tiek piedāvāti trušādas izstrādājumi. Šeit apskatāmi arī ekskluzīvi putni – lavandas tītari, zelta kohini, sudraba viandotes, zīda vistas, Āfrikas zosis, pudeļpīles. Starp putniem un trušiem labi jūtas arī kaziņas. „Karlīnās” dzīvo arī Āfrikas milzu gliemeži. Tie kā mājdzīvnieki populāri ģimenēs, kur bērniem ir alerģija no dzīvnieku spalvām. Gliemeži alerģiju neizraisa, netrokšņo un ir viegli uzturami.

Saimnieki Silvars un Līga “Karlīnās” labprāt uzņem ciemiņus, dalās saimniekošanas pieredzē. Šī ir vieta, kur nesteidzīgi atpūsties un iedvesmoties lauku vidē. Nākotnē plānots saimniecību un ekskursiju piedāvājumu attīstīt – izbūvēt lapeni un ugunskura vietu.

Apmeklētāji pirms plānotās saimniecības apskates aicināti pieteikt savu vizīti, zvanot pa tālr. 26108488.

Inese Eiduka,

Pļaviņu novada lauku attīstības konsultante 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru