Pēc attālinātajām nodarbībām dalībnieki tiekas klātienē dravā

GalerijaPrint

LLKC Jelgavas konsultāciju birojs no šī gada maija rīko semināru ciklu biškopjiem iesācējiem ar mērķi pulcēt dravu īpašniekus un topošos īpašniekus uz sarunu par veicamajiem darbiem katrā mēnesī kopā ar Latvijas Biškopības biedrības lektori-konsultanti un  praktizējošu biškopi Baibu Tikumu. Pēc dalībnieku ierosinājuma, augustā tika rīkots praktisks seminārs mācību dravā “Poķi” Jelgavas novadā, lai būtu iespēja klātienē apskatīt dravu.

Semināra dalībnieki ieradās no visas Latvijas ar ļoti dažādu pieredzi, tajā skaitā cilvēki, kuri nokārtojuši eksāmenu pie lektores. Biškopji  bija ar vairāku gadu pieredzi lielā dravā, kā arī tādi, kuri vēl tikai vēlas iegādāties stropus, vai arī tos mantojuši un vēlas zināt, kas ar tiem darāms. Aktuālās šī mēneša tēmas bija iepazīšanās ar LLU Mācību un pētījumu saimniecības "Pēterlauki" darbību, bišu saimju apskate, sagatavošana ziemošanai, bišu saimju piebarošana, ērces varras ierobežošana bišu saimē. Sākotnēji lektore sniedza teorētisku ieskatu tēmās, pēc tam devās praktiski apskatīt saimi. Tika izņemtas kāres, lai novērtētu medus pienesumu, mēģinātu saskatīt bišu māti, izvērtētu un sniegtu secinājumus par pielietotajiem materiāliem stropā, piebarojumu, ieziemošanas metodēm un nepieciešamību. Mācību dravā tiek veikti dažādi izmēģinājumi, lai izdarītu secinājumus un sniegtu dažādus ieteikumus. Dalībnieki novērtēja iespēju tikties klātienē, lai dalītos pieredzē gan ar lektori, gan dalībniekiem savā starpā. Raisījās aktīvas diskusijas par bišu piebarojuma aprēķiniem.

Lektore Baiba Tikuma: “Ar bitēm ir jāstrādā intuitīvi, jājūt saime, neviens neiedos gatavu vispareizāko recepti biškopībā, tādēļ jāstrādā un jāizdara secinājumi pašiem.” Turpināsim rīkot tikšanos ar lektori katra mēneša otrās otrdienas vakaros plkst.18.00, lai dzirdētu par veicamajiem darbiem dravā, dalītos pieredzē ar citiem semināra dalībniekiem, kā arī noskaidrotu citus sev interesējošus jautājumus.

Agnese Stivriņa,
LLKC Jelgavas biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: Agnese Stivriņa, Ilze Vilciņa

Foto galerija: 

Pievienot komentāru