Mežonīgie rietumi, Vigvami un atpūtas namiņi kokos

Talsos jauniešu mācības pasākuma “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros noslēdzās 1. decembrī Zoom platformā. Šogad mācībās piedalījās 12 jaunieši no Talsu un kaimiņu novadiem.

Mācību noslēguma diena aizsākās ar virtuālu neklātienes viesošanos un ieklausīšanos  SIA “Nr. 33 Nams” īpašnieces Katrīnas Kļimovskas teiktajā, kā sokas viesu izmitināšanā, dažādu atpūtas veidu nodrošināšanā, projektu īstenošanā un attīstībā Talsu vecpilsētā. Katrīna iedrošināja jauniešus nebaidīties no grūtībām, sekot savai sirdsbalsij un būt drošiem par savu izvēlēto mērķu īstenošanu.

Mums bija ekskluzīva iespēja virtuāli viesoties arī 2019. gada konkursa “Laukiem būt!” laureates Daces Dambergas saimniecībā, kura nodarbojas ar dažāda veida zaļumu audzēšanu visa gada garumā. Ieklausījāmies stāstījumā par sava uzņēmuma dibināšanu un pašreizējo situāciju. Dace ar katru gadu palielina ražošanas apjomu un meklē jaunus klientus. Uz jautājumu, vai nav bail, ka var strauji pieaugt pieprasījums, viņa ar smaidu atbild, tas nekas, vēl jau ir iespējas, telpas to atļauj un galu galā  var pieņemt kādu algotu darbinieku. Varējām apskatīt saimniecību, bet zaļumus pagaršot nevarējām, to darīsim kādu citu reizi, kad situācija pandēmijas sakarā būs uzlabojusies un brauksim lūkoties klātienē. Saimniece līdz šim konsultāciju birojam nekad nav atteikusi, kad jāuzņem tāli vai tuvi viesi. Paldies viņai par to.

Pēc virtuāla saimniecību apmeklējuma, mācību dalībnieki prezentēja savu jau esošo vai nākotnes biznesu. Ideju Talsu novada jauniešiem netrūkst, tās ir daudzsološas un interesantas.  Piemēram – Vigvami, meža, dzīvnieku un zirgu skola, dabas semināru zāle, veikals-maiznīca tikai sveramai precei ar papīra iepakojumu, dārzeņu audzēšana permakultūrā, pašpietiekamas vides radīšana – mākslinieku rezidence, atpūtas namiņi kokos un uz zemes, dārzeņu konditoreja, dabisko zālāju augu sēklu ievākšana, apstrāde un tirgošana, auto salonu tīrīšana un dažādu našķu ražošana. Dalībnieki savās prezentācijās uzsvēra ne tikai naudas pelnīšanas iespējas, bet arī  sava pagasta un  novada  popularizēšanu un tā atpazīstamības veicināšanu. Jauniešiem, kuri piedalīsies konkursā “Laukiem būt!”, atliek vien pieslīpēt biznesa plānus un uzvarēt.

Mācību dalībnieki noslēgumā pateicās par iespēju piedalīties šāda veida pasākumā, izteica gandarījumu par pasākuma norisi un iegūtajām zināšanām. Paldies lektorei Terēzei Riekstiņai, ilgstošam sadarbības partnerim ALTUM, tā darbiniecēm Ilzei Zandbergai un  Zaigai Jaunzemei, kā arī Katrīnai Kļimovskai un Dacei Dambergai.

Mācības noslēgušās, sniegs sagaidīts, otrā Advente aizvadīta, esam Ziemassvētku gaidīšanas laikā. Lai visiem mācību dalībniekiem veicas turpmākajās gaitās, startējot konkursā un lektoriem – lai saprotoši klausītāji. Priecīgus svētkus visiem!

Alfons Spēks,
LLKC Talsu biroja vadītājs  

Pievienot komentāru