Mācībās sniegta plaša un noderīga informācija

Apritējis jau desmitais gads, kad Latvijas jaunieši, jaunie uzņēmēji un jaunienācēji laukos varēja piedalīties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra organizētajā pasākumā “Laukiem būt!”, kas sniedza iespēju apgūt jaunas vai nostiprināt jau esošās zināšanas savas uzņēmējdarbības uzsākšanai un radīšanai. Šogad  LLKC Ludzas birojs apvienojās ar Rēzeknes biroju un radīja kopīgu komandu pasākuma  norises nodrošināšanai vietējiem jauniešiem. Kopumā pasākumā piedalījās desmit jaunieši.

Laika posmā no šī gada 15. oktobra līdz 1. decembrim pasākuma dalībniekiem, piesaistot dažādu nozaru speciālistus, tika sniegta teorētiski un praktiski bagāta informācija par savas biznesa idejas radīšanu, pilnveidošanu un īstenošanu dzīvē.

Rēzeknes un Ludzas novada jaunieši šī gada 25. novembrī devās pieredzes apmaiņas braucienā, kurā, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskos drošības nosacījumus, bija iespēja tikties klātienē un iepazīt citam citu. Jaunieši apmeklēja konkursa “Laukiem būt!” Rēzeknes biroja iepriekšējo gadu dalībnieka Jāņa Silabrieža IK “LoBumeņš”, kurš ražo kūpinātus cūkgaļas izstrādājumus, izmantojot tikai alkšņa malku un gaļas sālījumam neizmantojot pārtikas piedevas. Jānis dalībniekiem sniedza vērtīgus padomus par dalību LLKC rīkotajā pasākumā un ar savu praktisko pieredzi motivēja noslēgt dalību pasākumā ar piedalīšanos konkursā “Laukiem būt!” un gūt vērtīgas balvas, kas jaunajiem uzņēmējiem ir būtisks atspēriens savas idejas īstenošanai. Savukārt otra apmeklētā uzņēmēja Sintija Logina, kura ir porcelāna darbnīcas zīmolam “Piece Of Touch” īpašniece, dalībniekiem sniedza savu pieredzes stāstu. Sintija pēc studijām Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijā atgriezās dzimtajā pilsētā Preiļos. Ar tuvinieku atbalstu tika izveidota keramikas darbnīca –  “Piece Of Touch”, kas tulkojumā nozīmē  “gabaliņš no pieskāriena”. Bija aizraujoši Sintijas darbnīcā pašiem iemēģināt roku keramikas meistarklasē.

Mācību noslēgumā  pasākuma dalībnieki prezentēja savas biznesa idejas. Klausoties jauniešu idejās, varēja vērot tendenci, ka kopumā dalībnieki ir ar “zaļi” domājošām idejām, kas šodien ir ļoti aktuāla tēma daudzās nozarēs. Ludzas un Rēzeknes novadu jauniešu idejas bija saistītas gan ar veselīga uztura radīšanu un piedāvājumu patērētājam izmantot jau sagatavotu komplektu ar visām nepieciešamajām sastāvdaļām galaprodukta pagatavošanai (tādējādi neveicinot lieku atkritumu radīšanu), gan dabā izmantojamo sajūtu taku pielietošanu mājas apstākļos, gan ēku siltināšanu no dabīgiem materiāliem, gan darbošanos lauksaimniecībā graudkopības nozarē. Veiksmīgi noslēdzot pasākuma mācību posmu, dalībniekiem ir iespēja apkopot visu gūto informāciju un pieredzi, un ar jaunu sparu 2022. gadā iesniegt sagatavotus biznesa plānus konkursam “Laukiem būt!”

Beāte Narnicka,
LLKC Ludzas biroja uzņēmējdarbības konsultante

Pievienot komentāru