Lejasciemā izveidots skatu tornis ar alpīnisma sienām

GalerijaPrint

Biedrības “Sporta kluba ”Lejasciems”” sporta aktivitāšu trasē 30. septembrī tika atklāts sportisko un tūrisma aktivitāšu objekts – skatu tornis ar alpīnisma sienām. 

Biedrības “Sateka” izsludinātajā konkursā “Sabiedrisko aktivitāšu dažādošana Gulbenes novada iedzīvotājiem” sporta kluba “Lejasciems” projekts “Tūrisma tehniskās aktivitāšu trases izveidošana” guva atbalstu. Projekts paredzēja uzcelt skatu torni ar alpīnisma sienām un iegādāties inventāru kāpšanas tehnikas elementu apgūšanai un drošībai.

Biedrība “Sporta klubs “Lejasciems”” darbojas piecus gadus un pilnībā īstenojusi jau divus LEADER projektus. Projekta “Sporta un brīvā laika pavadīšanas iespēju dažādošana Lejasciema pagastā” ietvaros sporta klubs iegādājās pamatlīdzekļus slēpošanas trases izveidošanai un uzturēšanai, inventāru treniņu procesa nodrošināšanai visās sezonās, kā arī ģērbtuves un inventāra uzglabāšanas vagoniņu.

Projektā “Sporta aktivitāšu trases izveidošana Lejasciemā” biedrība izveidoja trasi ar melno segumu 325 metru garumā. Trasē pirmās iemaņas un treniņus interesenti veic braukšanā ar velosipēdiem, skrituļslidām, rollerslēpēm un skrituļdēļiem.

LEADER trešā realizētā projekta svinīgajā atklāšanas pasākumā sporta kluba bērni un jaunieši mūzikas pavadībā veica goda apļus uz rollerslēpēm un skrituļu slidām. Sporta kluba ”Lejasciems” priekšsēdētājs Valērijs Gabdulļins teica paldies visiem projekta īstenotājiem, atbalstītājiem un pasniedza īpašus suvenīrus. Būvniecības darbus veica SIA “RCI Gulbene” darbinieki. Svinīgi tika pārgriezta lenta un gaisā palaisti baloni. Lejasciema skatu tornim ir divas funkcijas. Pa torņa divu sienu četrām dažādas sarežģītības pakāpes trasēm ir iespēja trenēties alpīnisma elementu apguvē, kā arī iespējama Lejasciema apkārtnes vērošana no deviņu metru augstuma. Pirmie drosminieki uzreiz pēc torņa atklāšanas iemēģināja savus spēkus alpīnisma sienas pieveikšanā.

Lejasciema pagasta pārvaldes vadītājs Māris Milns savā uzrunā, atklājot jauno sporta un vides objektu, sveica visus klātesošos un solīja turpmāku pašvaldības atbalstu visdrosmīgāko ideju īstenošanā.

Sporta klubs “Lejasciems” neapstājas un īsteno nākamo projektu – pneimatiskās šautuves izveide un aprīkojuma iegāde. Šautuve būs paredzēta gan treniņiem biatlonā, gan jaunsargu aktivitātēm un prasmju pilnveidošanai.


Anita Rozenberga,

Gulbenes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru