Kokneses uzņēmēju konkursa trešās vietas ieguvēja atver dizaina darbnīcu

Kokneses novada domes organizētajā biznesa ideju konkursā novada iedzīvotājiem „Esi uzņēmējs!” aizvadītajā gadā trešo vietu un naudas balvu 700 eiro ieguva koknesiete Gita Tenisa par biznesa ideju – dizaina tekstilizstrādājumu izgatavošana, kas tagad īstenota.

Koknesē, Blaumaņa ielā, Gita Tenisa uz savām un dizaina darbnīcas dzimšanas dienas svinībām aicināja atbalstītājus, draugus un sadarbības partnerus.

Veiksmi radošo ideju īstenošanā viņai novēlēja Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris, izpilddirektors Ilmārs Klaužs un Kokneses novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Māra Bitāne. „Gita ir pierādījusi, kā ar mērķtiecīgu darbošanos, nebaidoties no grūtībām, var sasniegt iecerēto un kaldināt arvien jaunas ieceres,” uzsvēra Dainis Vingris. Sveicēju vidū bija arī vietējie uzņēmēji, kuri ar prieku sacīja: „Sveicam uzņēmēju pulkā!”

Par iegūto naudas balvu jaunajā dizaina darbnīcā goda vieta ierādīta profesionālai šujmašīnai un šūšanas procesu aprīkojumam.

Gita Tenisa savā svētku dienā darbnīcas apmeklētājiem pastāstīja: „Dizaina darbnīca kā vieta, kur rodas un realizējas idejas, ir sena iecere, kas nu ar Kokneses domes pamudinājumu un atbalstu ir realizējusies dzīvē. Paldies par šo iespēju! Esmu dizainers pēc izglītības, brīvdomātājs – pēc pārliecības, amatnieks – pēc profesijas un pedagogs – pēc aicinājuma. Šo visu apvienojot, darbnīcā tiks radītas idejas, veidoti izstrādājumi no visdažādākajiem materiāliem, apgūtas prasmes katram savas ieceres realizēšanai. Trešdienās no pulksten 12 līdz 18 notiks Dizaina darbnīcas atvērto durvju dienas, kad katrs interesents varēs nākt konsultēties par savas ieceres realizēšanas iespējām vai vienkārši iepazīties.”

Darbnīcas atklāšanas dienā tika aizsākta jauna iecere – Kokneses jostas veidošana. Tādēļ ikviens koknesietis aicināts atnākt uz darbnīcu izveidot savu jostas posmu – rakstu.

Dizaina darbnīcas saimniece atklāja: „Kopīgas sadarbības veidošanai īpaši aicinu rokdarbniekus un amatniekus pastāstīt par savām prasmēm, iemaņām un iespējām. Vēlos apzināt novada dažādu amatu meistarus un veidot sadarbību dizaina izstrādājumu ražošanā”.

Trešdienu vakaros tiks organizētas praktiskās nodarbības grupā (līdz astoņiem cilvēkiem). Interesējošo tēmu loks tiek apzināts, tādēļ precīzāka informācija sekos. Dalībai nodarbībās nav ne dzimuma, ne vecuma, ne iepriekšējas sagatavotības ierobežojumu. Ar laiku darbnīcā varēs iegādāties dažādus roku darba izstrādājumus. “Vēlos pateikties cilvēkiem, kuri man palīdzēja darbnīcas iekārtošanā un atklāšanā: Henrikam Ločmelim un Vilnim Bērziņam mēbeļu izgatavošanā un uzstādīšanā, Gustavam Grīslim un viņa draugiem par muskuļu spēku, mammai Gaidai par cienasta gādāšanu un māsai Dacei par būšanu līdzās. Paldies visiem viesiem, kas atsaucās ielūgumam un vēlēja izdošanos. Gaidu ciemos!” sacīja Gita Tenisa.

Sarmīte Rode,

Kokneses novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste

Daces Svētiņas foto

 

Pievienot komentāru