Jaunjelgavā atklāts novada tūrisma informācijas centrs

GalerijaPrint

Atvērts Jaunjelgavas novada tūrisma informācijas centrs. Tas izveidots ēkā, kuru bija iegādājusies un izremontējusi Jaunjelgavas novada pašvaldība. Ēka ir ar īpašu auru, un tās iekārtojums veidots senatnīgā stilā.

Par centra izveidotājiem tika izraudzīta biedrība “RADI Jaunjelgavā”, kuras  dibinātāja ir Kristīne Kalēja. Kristīne ir ieguldījusi milzīgu darbu, lai šo vietu izveidotu par mājīgu vietu, kur ir vēlēšanās atgriezties. Šeit patīkamā gaisotnē var nobaudīt kafiju ar dažādiem mājražotāju gardumiem.

Uz centra atklāšanu bija ieradušies viesi gan no novada, gan tuvākās apkārtnes. Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs, un Kristīne Kalēja,  pārgriežot sarkano lenti, svinīgi atklāja centru. Par godu šim pasākumam tika izklāts sarkanais paklājs. Pasākuma viesiem bija iespēja apskatīt unikālos Irinas Barones vēsturiskos sienas gleznojumus, izstādītos amatnieku darinājumus, atsevišķā telpā – gleznu izstādi. Atklāšana notika patīkamā gaisotnē, dāvinot ziedus un dāvanas, izsakot daudz labu vēlējumu.

Jaunjelgavas novada tūrisma informācijas centrā apmeklētāji var saņemt informāciju par novada apskates objektiem, bukletus, iepazīt novada vēsturi, cilvēkus un notikumus, apskatīties un iegādāties novada un tuvākās apkārtnes amatnieku un mājražotāju darinājumus.

Tūrisma centram ir izveidota feisbuka lapa, kurā katru dienu var uzzināt ko jaunu. Pirmdienās ir ieraksti par kādu novada dabas objektu, otrdienās iepazīstina ar novada amatniekiem un mājražotājiem, trešdienās – ar pagastu notikumiem un ceturtdienās ar vēsturi, bet piektdienās rīko konkursu ar pārsteiguma balvām.

Ideju un darba ir daudz gan centrā, gan sociālajos tīklos, tādēļ Kristīnei palīgā tiks pieņemts algots darbinieks uz pusslodzi.

Mārīte Kviļūna,
LLKC Aizkraukles nodaļas lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru