Cēsu un Siguldas jaunieši biznesa ideju realizācijā pagaidām piesardzīgi un apdomīgi

GalerijaPrint

Cēsu un Siguldas apvienotajai grupai “Laukiem būt!” mācību cikls ilga no 15. oktobra līdz 1. decembrim. Arī šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, Cēsu un Pierīgas (Siguldas) LLKC biroji apvienojās un rīkoja kopīgas mācības.

Tika aizvadītas vairākas interesantas un aizraujošas teorētiskās un praktiskās mācību nodarbības, kurās jaunieši varēja dzirdēt zinošus un iedvesmojošus lektorus, gūt jaunas zināšanas un pieredzi. Mācību laikā tika sniegtas zināšanas par uzņēmējdarbību, grāmatvedību, mārketingu, pārdošanu un biznesa plāna izstrādi. Visas mācību dienas notika tiešsaistē Zoom platformā, un jaunieši atzina, ka attālinātās mācību iespējas viņiem bijušas ļoti ērtas, jo tās bijusi iespēja apvienot gan ar bērnu audzināšanu, gan algotu darbu.

Atsauksmēs no mācību dalībniekiem augsti tika novērtēta iespēja dzirdēt reālus pieredzes stāstus no jauniešiem, kuri piedalījušies “Laukiem būt!” mācībās iepriekšējos gados un tagad veiksmīgi turpina savu uzņēmējdarbību laukos. Dalīties pieredzē tika aicināts Māris Skujiņš, kurš bija 2019. gada konkursa “Laukiem būt!” laureāts un realizējis savu biznesa ideju “Briežu stacija” Līgatnē. Tā ir māja meža ielokā, kur cilvēki var pavadīt laiku pie dabas, vērot meža zvērus un klausīties putnu dziesmas.

Pieredzē dalījās arī ģimenes saimniecība “Zaļumnīca”, kuru izveidojuši Sintija un Mārtiņš Elsti. Sintija ir konkursa “Laukiem būt!” 2018. gada laureāte. Saimniecībā “Zaļumnīca” tiek audzēti dažādi stādi, dārzeņi un kā papildnozare tiek attīstīta augļkopība.

Mācību noslēgumā jaunieši prezentēja savas biznesa idejas. Tās ir ļoti dažādas un interesantas – saistītas ar dārzkopību, lopkopību, dabīgās kosmētikas gatavošanu, svētku svinēšanu un jaunu pārtikas produktu radīšanu. Jaunieši vēlas dzīvot un strādāt laukos, realizēt savas biznesa idejas, gūt prieku un gandarījumu par savu darbu un, nenoliedzami, arī peļņu. Taču jaunieši ideju realizācijā ir arī piesardzīgi un apdomīgi, un rūpīgi izvērtē savas iespējas ideju īstenošanā. Daži jaunieši atzina, ka,  izvērtējot savus pašreizējos laika resursus, vēl nesteigsies ar savas biznesa idejas īstenošanu, jo saprot, ka tagad nav īstais laiks to darīt. Savukārt daži jaunieši jau sākuši gatavot pieteikumus “Laukiem būt!” konkursam un ir pārliecināti par savas biznesa idejas realizāciju.

Mēs – LLKC Cēsu un Siguldas biroji – jauniešiem vēlam nezaudēt degsmi par savām idejām, saglabāt ticību saviem spēkiem un nepadoties pie pirmajām grūtībām.

Cēsu un Siguldas apvienotajā grupā mācības uzsāka 17 dalībnieki, bet apliecinājumus par dalību mācībās saņēma 13.

Mācības notika Valsts Lauku tīkla aktivitātes “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” ietvaros.

Gunda Kazerovska,
LLKC Cēsu biroja konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru