Brocēnos svinīgi atklāts tirgus

GalerijaPrint

Brocēnu pilsētā 9. augustā ar jautrām izdarībām, folkloras kopas skandētām dziesmām un pašvaldības vadītājas uzrunu tika atklāts sen gaidītais Brocēnu tirgus. Tas atradīsies pašā pilsētas centrā un ir ierīkots, pateicoties LEADER projektam, kura pieteikumu rakstīja un finansējumu ieguva novada pašvaldība.

Saldus rajona attīstības biedrības izpilddirektore Sandra Fridrihsone uzteica Brocēnu novada pašvaldību par aktīvu piedalīšanos LEADER projektos un vēlēja, lai novadā neapsīkst vēlme darboties.  Brocēnu pašvaldība turpina pilsētvides sakārtošanu, Brocēnu novada pašvaldības vadītāja Solvita Dūklava savā uzrunā norādīja, ka gan tirgus, gan sakārtotās atpūtas vietas ir domātas novada iedzīvotājiem, lai viņi varētu satikties un jauki parunāties. Izveidojot tirgus vietu, domāts par vietējiem ražotājiem. Lai pilsētas iedzīvotāji varētu iegādāties vietējo produkciju, lai tirgotāji būtu drošā vidē, un lai pati vieta būtu sakārtota. Brocēnu novada pašvaldības projektu speciāliste Ginta Andersone stāsta, ka tirgus ierīkošanas projektā iegūts nobruģēts laukums, piebraucamais ceļš un daļa ietves, ierīkots slēgtais ielu tirdzniecības kiosks ar divām publiskajām tualetēm, arī ar piekļuvi personām ar īpašām vajadzībām, un atvērtā ielu tirdzniecības nojume ar sešām vietām. Publiskās tualetes ir bez maksas, un par tirdzniecības vietām arī nav jāmaksā, tikai obligāti jāizņem pašvaldībā tirgošanās atļauja.

Viena no tirgus sastāvdaļām būs ielu tirdzniecības slēgtais kiosks. Pašvaldības izsludinātajā konkursā par tā nomas tiesībām uz pieciem gadiem uzvarēja Brocēnu un Saldus biedrība “RažoJums”. Viens no biedrības mērķiem bija pašiem sava tirgošanās vieta. Biedrības vadītāja Kristiāna Rožuleja neslēpj gandarījumu, ka Brocēnos radusies iespēja īstenot savu sapni.  Kioskā, ko biedrība nosaukusi par “Bodnīcu”, varēs iegādāties Saldus un Brocēnu mājražotāju produkciju, pie galdiņiem nesteidzoties iemalkot kafiju vai biedrības biedru audzēto kaņepju vai kādu citu tēju. Biedrības vadītāja stāsta, ka pašlaik tiek piedāvāti 16 mājražotāju un mājamatnieku darinājumi. Biedrība ieinteresēta, lai būtu daudzveidīgs sortiments, un mājražotāju interese ir liela.

Pilsētas iedzīvotāji, kas ļoti kuplā skaitā bija ieradušies uz tirgus atklāšanas svinībām, priecājās un uzteica novada priekšsēdētājas vēlmi sakārtot pilsētas atpūtas vietas. Tirgus noskaņu radīt palīdzēja amatierteātra aktieri ar dažādām izdarībām un āķīgiem jautājumiem par Brocēniem. Folkloras kopa “Virši” skandēja tautas dziesmas, “Baložu” saimniece visus cienāja ar uz vietas vārītu putru. Neiztrūkstošas bija mājražotājas ar dažādu sieru produkciju un dzērveņu sulu un dažādām augļu un ogu sukādēm.

Visu kopējais vēlējums bija, lai tirgus nebūtu tukšs un lai netrūktu pirkt un pārdot gribētāju.

Ilze Tomanoviča,

Brocēnu lauku attīstības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru