Aizvadīts Zaubes savvaļas kulinārais festivāls

GalerijaPrint

Saulainā 13. jūlijā sestdienā Amatas novada Zaubes pagastā viesus aicināja Zaubes savvaļas kulinārais festivāls. Jau ceturto  gadu pēc kārtas Zaubes ezeru krastos pulcējās dažādu dabas garšu baudītāji.

Tradicionāli festivālā varēja baudīt mednieku un makšķernieku sarūpētās dabas veltes, kā arī citus kulināros gardumus. Iespēju bija daudz, piemēram, bija iespēja izpausties radošajās un kulinārajās darbnīcās. Daudz interesentu pulcēja pavārmākslas meistarklases.

“Pavāru sacensībās pavāri sacentās medījuma gatavošanā uz dzīvās uguns. Šeit piedalījās ne vien vietējo pavāru komandas, bet arī komanda no Baltkrievijas, kā arī varēja nobaudīt Brazīlijas pavāru gatavoto. Rezultātus vērtēja kompetenta žūrija. Liela piekrišana bija uz uguns gatavotajam jēram.

“Divu māsu virtuvē” varēja degustēt mērcīšu un savvaļas augu marinējumus. Bija ūdens kliņģeru gatavošana un “Veselības laboratorijā” stipro dzērienu garšas, „Dabas dimanti” bezglutēna un bezlaktozes konditorejas gardumi. Neiztrūkstošs bija arī tautā iemīļotais konkurss "Labākā lauku torte", kurā izvēlēties labāko nācās ļoti grūti.

Kupli apmeklēti bija arī garšīgo un skaisto lietu tirdziņi. Iespēja iegādāties pinumus, amatnieku darinājumus, tējas, garšvielu maisījumus, sierus, maizi, saldējumu un citus oriģinālus un neparastus gardumus.

Dzīvnieku mīļotāji vizinājās zirga pajūgā, kā arī priecājās par vairākiem haskijiem. Pasākuma mazākos dalībniekus gaidīja arī karuselis un lidojošo pūķu darbnīca. Apmeklētājiem bija iespēja izveidot savu īpašo “Lauku tējas” augu maisījumu, tāpat arī piedalīties mandalu veidošanā, dabas rotu darbnīcā un kukaiņu viesnīcu darbnīcā. Ļoti interesanta un izzinoša bija Sēņu izstāde, kurā lieli un mazi varēja iepazīties ar ēdamajām un neēdamajām Latvijas mežu sēnēm. Bija iespējas iemēģināt roku loka šaušanā, rupuču laivās u. c. Festivāla noslēgumā neiztrūkstoši skanēja zaļumballes mūzika.

Par festivāla atmosfēru rūpējās grupaRahu The Fool”, Zaubes jauktais koris un Latvijas Universitātes pūtēju orķestris.

Festivālu rīkoja Amatas novada pašvaldība sadarbībā ar zaubēniešiem (medniekiem, makšķerniekiem, pavāriem, kūku  un maizes cepējiem, dekoratoriem, alus darītājiem u. c.) Diena bija izdevusies! Katrs devās mājās ar jaunām atziņām, ierosmēm, pirkumiem un labu garastāvokli. Lai ikviens pats varētu izjust Zaubes savvaļas kulinārā festivāla atmosfēru, nākamajā gadā jādodas šurp!

Inese Menģele,

Amatas novada lauku attīstības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru