Aizkrauklē rada vidi, kurā prieks dzīvot

GalerijaPrint

Aizkraukles rajona partnerības teritorijā radām savu dzīves vidi, kurā pašiem lepnums un prieks dzīvot.

Laukos iedzīvotāji ir radoši un nodarbojas ne vien ar tradicionālajām lauksaimniecības nozarēm, bet arī atrod veidus, kā nodarboties ar citādu uzņēmējdarbību lauku teritorijā. Par to liecina arī ar LEADER programmas atbalstu biedrības “Aizkraukles rajona partnerība” teritorijā īstenotais projekts “Radošās darbnīcas izveidošana Skrīveros”.

Projekta mērķis bija izveidot radošo darbnīcu Skrīveros, lai varētu uzsākt un attīstīt uzņēmējdarbību, ražojot keramikas, sietspiedes izstrādājumus un organizējot amata prasmju nodarbības sabiedrībai, vienlaikus izveidojot atpazīstamu zīmolu Latvijā, kas asociētos ar Skrīveru novadu. Projekta īstenotājas Montas Pankules dzimtā vieta ir Skrīveri. Pēc studijām un darba Rīgā – birojā, un ģimenes izveidošanas, kurā aug divi dēli, Monta ļoti vēlējās atgriezties dzimtajā pagastā un darīt to, kas pašai patīk, un būt pašai sava laika pavēlniecei. Tomēr bija arī saprotams, ka, lai dzīvotu laukos, pašai jārada nodarbošanās, un tā kā radošais gars Montai vienmēr piemitis, viņa nolēma uzsākt savu uzņēmējdarbību.

Monta jau iepriekš bija piedalījusies gleznošanas nodarbībās – apgleznojusi flīzes, mācījusies keramiku Zasā, keramikas amatniecības centrā “Rūme” pie Andas Svarānes un līdz pat šim brīdim turpina pilnveidoties keramikas jomā pie meistares Veldas Mizišas Pļaviņu mākslas skolas pieaugušo studijā. Apguvusi arī sietspiedes pamatus pie meistares Sabīnes Vekmanes darbnīcā “Luste”. Pateicoties projektam, kura ietvaros izveidota radošā darbnīca “RADARA”, sietspiede un keramika dzīvo vienās telpās – gan keramikas, gan sietspiedes tehniku Montai tagad ir iespēja praktizēt ikdienā, apdrukājot apģērbus, audumus un citus materiālus, kā arī veidot traukus, dizaina priekšmetus un apdrukājot keramikas flīzes, izmantojot sietspiedes tehnikas priekšrocības. Papildus tam Skrīveru dienas centrā Monta vada keramikas nodarbības bērniem un invalīdiem, kā arī uzņem savā studijā tūristu grupas.

Šobrīd Montas Pankules darbi ir pieejami Rīgā salonā “Metruks”, tirdzniecības centrā “Domina”, kur ir pirmie lielie pasūtījumi, kā arī Valmierā galerijā “Laipa” un Valmiermuižas alus darītavā suvenīru stendā. Top darbi arī “Positivus” festivālam.

Kopumā šajā plānošanas periodā biedrībā “Aizkraukles rajona partnerība” 1. kārtā uzņēmēji iesnieguši 44 projektus, no tiem tiek īstenoti 15 projekti, savukārt 2. kārtā iesniegti 38 uzņēmēju projekti. 2018. gadā būs pieejama projektu iesniegšanas kārta atlikušajam finansējumam. Sabiedriskā labuma projekti 1. kārtā iesniegti 40, no tiem tiks īstenots 21 projekts. Jau nākamās nedēļas sākumā, 26. jūnijā, beidzas projektu konkursa 3. kārta.

Lai aktivizētu teritorijas iedzīvotājus, biedrība rīko seminārus visā teritorijā, sniedz konsultācijas un meklē labāko risinājumu idejas realizācijai dzīvē.

Biedrība strādā arī pie starptautiskās sadarbības projektiem – kultūras mantojuma un uzņēmējdarbības attīstības jomās.

Aktīvie teritorijas iedzīvotāji vienmēr var sasniegt vairāk, pilnveidojot gan sevi, gan savu apkārtni, tāpēc aicinām visus būt aktīviem un uzdrīkstēties realizēt savas ieceres.

Alda Paura,

biedrības “Aizkraukles rajona partnerība” administratīvā vadītāja

Biedrība “Aizkraukles rajona partnerība

  • Teritorija: bijušais Aizkraukles rajons (Neretas, Jaunjelgavas, Skrīveru. Kokneses, Pļaviņu, Aizkraukles un Vecumnieku novada Valles un Kurmenes pagasti). 35 936 iedzīvotāji (uz 01.07.2015).
  • Dibināta: 2005. gadā.
  • Biedru skaits: 45.
  • Adrese: Lāčplēša iela 1, 37 kab., Aizkraukle, Aizkraukles novads, LV-5128.
  • Administratīvā vadītāja: Alda Paura, tālr. 29487108 , e-pasts: alda.paura@aizkrauklespartneriba.lv.
  • Mājaslapa: www.aizkrauklespartneriba.lv.
  • Sociālie tīkli: f/aizkrauklespartneriba.
Foto galerija: 

Pievienot komentāru