LLKC un „top!” kopīgs mērķis – vairāk vietējo ražotāju preču veikalu plauktos!

PielikumiPrint

Kā šo mērķi īstenot, to kopīgi organizētā seminārā sprieda veikalu tīkla „top!” atbildīgie speciālisti, lauku konsultanti un lauksaimniecības preču ražotāji.

 Beverīnas novada Brenguļos 30. janvārī uz kopīgu tikšanos ieradās uzņēmēji – lauksaimniecības preču ražotāji, tirgotāji un LLKC speciālisti. Ar „top!” veikalu darbības koncepciju iepazīstināja uzņēmuma vadošie speciālisti. „top!” veikalu ķēde ieņem trešo nozīmīgāko vietu mūsu valsts mazumtirdzniecības nozarē, par to lielāku apjomu sasniedz tikai „Maxima” un „Rimi”. Būtiskā atšķirība no divām minētajām lielajām veikalu ķēdēm ir tā , ka „top!” veikals savos plauktos izvieto galvenokārt Latvijas ražotāju pārtikas preces (sortimentā  pat līdz 80%), veikali atrodas iespējami tuvu  cilvēku mājvietām un, lai iegādātos ikdienā nepieciešamās preces, nav jāpatērē laiks, apstaigājot lielas tirdzniecības zāles. Veikali „top!” atrodas gan mazos lauku ciematos, gan lielo pilsētu dzīvojamos kvartālos.

Ļoti nozīmīga bija iepirkumu speciālistu sagatavotā informācija. Detalizēti un niansēs tika paskaidrots par preču iepirkumu izsludināšanu, kas notiek katru nedēļu, – par kvalitātes prasībām, piegādes regularitāti un citām saistībām.

„top!” sastāvā darbojos uzņēmumi „Madaras 89” un „Lars Limited”, to vadošās speciālistes iepazīstināja ar  sadarbības partneriem, kas ir Vidzemē labi atpazīstamas dārzeņu, ogu un garšaugu audzētājas saimniecības. Izcelta tika zemnieku saimniecība „Mežiņi”, kura piegādā  apstrādātus dārzeņus vakuumā, z/s „Kunturi” – cūkgaļas ražotāji un z/s „Svitkas” – ābolu, bumbieru un ogu ražotāji.

Ar lielu ieinteresētību semināra dalībnieki noklausījās LLKC speciālistu Gunas Šulces un Ginta Briežkalna sagatavoto informāciju par pārtikas preču zīmju  „Zaļā karotīte” un „Bordo karotīte” funkcijām, kā arī jaunāko informāciju par prasībām pārtikas preču ražotājiem un pārstrādātājiem.

Seminārā piedalījās vairāk nekā trīsdesmit uzņēmēji un lauku attīstības speciālisti no Vidzemes un Latgales reģioniem. Svarīgi bija uzzināt dalībnieku vērtējumu un ieguvumu no šī pasākuma. Aktīvi diskusijās iesaistījās z/s „Jaunozoli” īpašnieks Ilmārs Immurs. Saimniecībai svarīgi bija uzzināt par „top!” prasībām attiecībā uz dārzeņu fasēšanu. Kartupeļu biežākas piegādes veikaliem, īpašo fasēšanas maisiņu iegāde var sadārdzināt produktu. Tika apspriesti varianti, kā to izdarīt ar minimālākajiem resursiem. Z/s „Svitkas” saimnieks K. Eliass dalījās vērtīgā pieredzē par integrēto augļkopību, bet daudzus jautājumus par PVD prasībām topošai putnkopības saimniecībai uzdeva jaunais zemnieks Artūrs Lauris no Smiltenes novada.

Semināra devumu visi tā dalībnieki novērtēja pozitīvi. Iespējas un nodibinātie kontakti tiks izmantoti jau tuvākā nākotnē!

 

Daiga Siliņa,

LLKC Valmieras nodaļas vadītāji

Pievienot komentāru