Aizvadīta konference “Pākšaugi – no lauka līdz galdam”

PielikumiPrint

Konferences laikā tika aktualizēta pākšaugu audzēšanas nozīmība, apskatot pilnu ciklu – no audzēšanas līdz pārstrādes un realizācijas iespējām.

Atklājot konferenci, LLKC valdes priekššēdētājs Mārtiņš Cimermanis un augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis akcentēja tauriņiežu nozīmību un to, ka būtu svarīgi, lai tie nākotnē ieņem stabilu vietu saimniecību augu maiņās. No agronomijas pamatiem zināms, ka tauriņziežu audzēšana sniedz pozitīvu ietekmi uz augsni, vidi, klimatu un pēcauga ražu. Pēdējos gados īpaši tiek uzsvērta tauriņziežu ietekme uz vidi un klimatu – to audzēšana ir viens no pasākumiem, kas samazina  SEG emisijas. Augu maiņa, kurā iekļauti tauriņzieži, ir daudz elastīgāka pret klimata izmaiņām. Ir arī novērots, ka, iekļaujot tauriņziežus augu maiņā, samazinās pēcaugam nepieciešamais augu aizsardzības līdzekļu daudzums, kā arī uzlabojas pēcauga ražība un ražas kvalitāte. LLKC augkopības konsultanti aktīvi strādā, lai palīdzētu lauksaimniekiem veiksmīgi iekļaut tauriņziežus augu maiņā –, tiek veikti dažādi demonstrējumi, organizētas interešu grupas, piedalāmies starptautiskos projektos, lai arī citās valstīs uzkrātās zināšanas nonāktu līdz mūsu lauksaimniekiem. Arī šī konference tika organizēta programmas Horizon 2020 finansēta projektā “Ilgtspējīgas, tauriņziežus ietverošas lauksaimniecības sistēmas, lopbarības un pārtikas ķēdes nodrošināšana Eiropas Savienībā (saīsinājumā LegValue)”.

Konferenci ir iespējams noskatīties ierakstā un uzzināt plašāk par LegValue projektu – tajā risinātajiem uzdevumiem un sagaidāmajiem rezultātiem, pākšaugu audzēšanas attīstības iespējām, Lietuvas un Latvijas zinātnieku veiktajiem pētījumiem pākšaugu audzēšanā, zemnieku saimniecības “Pīlādži” pieredzi pākšaugu auddzēšanā, pākšaugu tirgu Latvijā un pasaulē,  zemnieku saimniecības “Kotiņi” un SIA “Milzu” pieredzi pākšaugu pārstrādē.

Pilns konferences ieraksts pieejams LLKC YouTube kanālā: https://www.youtube.com/watch?v=m96Ox_5O1dM&list=PLtf9tPuLditHo3OjY2S3byo4v05t73iIf

Laura Kirsanova,
LLKC Augkopības nodaļas augkopības konsultante

Konferences atklāšana

LLKC loma pākšaugu audzēšanas popularizēšanā

Projekta LegValue – aktualitāte, uzdevumi un sagaidāmie rezultāti

Pākšaugu audzēšanas attīstības iespējas Latvijā

Izaicinājumi un risinājumi pākšaugu audzēšanā Lietuvā

AREI veiktie pētījumi pākšaugu audzēšanā

ZS “Pīlādži” pieredze pākšaugu audzēšanā

1.daļas - Diskusija

Pētījumi par pākšaugu pārstrādes iespējām

Cik izdevīgi ir audzēt pākšaugus?

Pētījumi par pākšaugu pārstrādes iespējām 

Pākšaugu ceļš no lauka līdz galdam, z/s “Kotiņi”

Zīmola Veggy Crush stāsts

Noslēguma diskusija

Pievienot komentāru