Skaisti ir tikai tirgū

GalerijaPrint

Vasara šogad nav dāsna ar mitrumu, tāpēc daudziem zemniekiem bažas sagādā gaidāmā raža. Avīzes “Staburags” reportiere iegriezās Aizkraukles tirgū, lai paskatītos, kāds ir augļu un dārzeņu piedāvājums un kādas ir to cenas.

No meža veltēm tirgū ceturtdienas rītā bija tikai mellenes. Vēsais pavasaris acīmredzot ietekmējis to ražu – ogas ir pasīkas, un litrs meža melleņu maksāja 8 eiro. Dārzos jau ienākušās jāņogas, upenes un citas ogas. Pārdevēja teica, ka pēdējie ķirši maksāja 3 eiro/kg, ērkšķogas, upenes un jāņogas – vidēji 4 eiro/kg. Kāda jaunjelgaviete uz tirgu bija atvedusi upenes, puslitra trauciņā tās maksāja 2 eiro. Ogas kā krelles, turklāt ļoti gardas, kā smēja audzētāja, pati ūdeni nedzēra, bet ar to laistīja upenes.

Paraugoties uz dārzeņiem, šķiet, sausuma nav bijis un viss audzis uz nebēdu. Kā atzina audzētāji, skaisti ir tikai tirgū. Dārzos un laukos aina ir bēdīgāka. Tirgū par gurķīšiem prasīja 1,80–2 eiro/kg, tomāti maksāja 4 eiro/kg, kabaču cena bija 1,50 eiro/kg. Ziemas ķiploka galviņa atkarībā no lieluma maksāja no 20 līdz 60 centiem par gabalu, vasaras ķiploku cena bija 6 eiro/kg. Saldie sīpoli maksāja 4 eiro/kg, kolrābji, kāposti – 1,50 eiro/kg, sīpoli, ziedkāposti – 2 eiro/kg, zirņi – 5 eiro/kg, pētersīļi – 70 centi par saišķīti, lapu salāti – 3 eiro/kg. Burkāni bija nopērkami pie trim audzētājiem, un cena visiem vienāda – 1,50 eiro par saišķīti.

Runājot par kartupeļiem, aptaujātie audzētāji teic, ka raža nav iepriecinoša. No šķirnēm piedāvājumā bija 'Vineta' un 'Solists'. Kāda skrīveriete bilda, ka tādā sausumā ir jāpriecājas par to, kas izaudzis. Savus kartupeļus viņa laistīja un atzīst, ka viss mēnesis pavadīts ar šļūteni rokās. Sīkāku jauno kartupeļu cena bija no 0,50 eiro/kg, prāvākie maksāja 1,20–1,40 eiro/kg.

Joprojām piedāvājumā ir dažādu puķu stādi – gan vasaras, gan ziemciešu. Piemēram, pie viena no stendiem par kupli saziedējušas petūnijas podu prasīja 10 eiro, sīkāku begoniju podiņš bija nopērkams par 1 eiro, kuplākām cena attiecīgi augstāka, baltās ehinācijas stāds maksāja 4 eiro. 

 

Informācija: Staburags.lv 

Teksts un foto:  Iveta Skaba, reportiere

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru