Uzņēmējdarbība

ZM sadarbībā ar LLKC Valsts Lauku tīkla aktivitāšu ietvaros 2014. gada vasarā organizē reģionālās konferences lauksaimniekiem „Esi informēts un ražo laukos”.

Dārzniecības “Sīpoli” stāsts aizsākās pirms četriem gadiem, kad divi enerģijas un entuziasma pilni jaunieši sāka saimniekot vecmāmiņai piederošajā īpašumā Saldus novada Zirņu pagastā.

Par “Raunas stādiem” Vidzemē dzirdējuši daudzi, un daudzi arī pabijuši Raunā un savus dārzus bagātinājuši ar te iegādātiem augiem. Stādu audzētava atrodas Raunā, “Bērziņos-2”, vienā no dzimtas mājām, taču nosaukums zemnieku saimniecībai “Kaliņi” ir otrās senču mājas vārds.

Pagājušā gada jūlijā pieredzes apmaiņā Latvijas dārzeņkopjus apmeklēja 30 somu dārzeņu audzētāji. Atsaucoties somu saimnieku pateicības žestam, mācību ietvaros LLKC Pierīgas biroja organizētā  interesentu grupa devās praktiskās mācībās uz Somiju.

Jumurdas pagasta “Sniķeru” saimniece SANTA LASMANE ar kazas siera ražošanu nodarbojas nu jau 10 gadus, lielais pieprasījums liek īstenot sapni par lielāku ražotni un plašāku sortimentu.

UZZIŅA

Santa Lasmane

Latvijas lauksaimnieki brauc lūkot, kā strādā ģimenes piensaimniecības Spānijas lielākajā piena ražošanas reģionā Galīcijā. Ir ko pamācīties gan augstražīgu govju audzēšanā, gan efektivitātes uzlabošanā.

UZZIŅA

Krūmogulāju audzēšana bioloģiskajā saimniecībā

Latvijas Lauku Konsultācijas un izglītības centrs, Krāslavas konsultāciju birojs organizē informatīvo semināru "Krūmogulāju audzēšana bioloģiskajā saimniecībā".

Semināra notrises vieta: z.s. Kurmīši,c. Rakuti, Ūdrīšu pagasts, Krāslavas novads, LV-5601

Norises datums: 12.06.2024

Semināra laikā, interesentiem tiks sniegta informācija par krūmogulāju audzēsanu. Krūmogulāju stadījumu ierīkošanu un kopšanu. Krūmogulāju pieprasītako šķirņu izveli, būs iespeja degustēt sauseržu jauno ražu. Ekonoimiski izdevīgako šķirņu izvele (sauserži, aronijas un krūmcidonijas)

Talsu pusē sākusies zemeņu raža. Tādēļ devāmies noskaidrot Talsu novadā strādājošo zemeņu audzētāju viedokli par to, kāds  šis zemeņu gads solās būt.

Lapas

Subscribe to RSS - Uzņēmējdarbība