Labā prakse

Izmantojot digitālo risinājumu un zināšanu pieejamību, Alsungas viedā ciema kopiena strādā pie risinājuma, kas ļautu precīzāk uzskaitīt un apzināt automašīnas, kas ik dienas izbrauc caur ciemu.

Lai gan Viedo ciemu pieeja Latvijā un dažviet Eiropā ir salīdzinoši jauna, tomēr daudziem tā ir zināma. Taču reizi pa reizei dzirdam jautājumus: – Kas tad īsti ir Viedais ciems? Vai mēs esam Viedais ciems? Kā kļūt par Viedo ciemu?

Lai veicinātu viedo ciemu veidošanos visā Eiropas Savienībā (ES) saskaņā ar Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un citām ES iniciatīvām, Eiropas Komisija (EK) uzsākusi aktivitātes, kurās Valsts Lauku tīkls līdzdarbojas kā nacionālais Viedo ciemu kustības koordinators.

Veidojot vienotu izpratni par to, kas ir Viedais ciems, EK noteikusi kritērijus, kas ļauj vieglāk orientēties un saprast, kādi esam un uz ko mums, iespējams, ir jātiecas.

Alsungas viedajā ciemā uzskata, ka jebkuras idejas īstenošana ir savstarpēja sadarbība un nepārtraukta mācīšanās.

Vecumnieku novada pašvaldības projektu konkursā «Iedzīvotāji veido savu vidi 2020» par labāko atzīts entuziastu grupas «Atpūtnieki un darbinieki» veikums Ānmēmeles muižas parkā Skaistkalnē. Projekts ieguvis galveno balvu – 500 eiro īstenotās idejas uzlabošanai un pilnveidošanai.

Sešas dienas nedēļā suiti bauda mieru, klausās putnu čivināšanā, rušinās dārzos un saimniecībās, sveicinās uz ielas un pamāj pa auto logiem. Pienāk svētdiena, un piepeši Alsunga nosviež noputējušās darba drēbes, apvelk savu krāsaino goda tērpu un pārvēršas par trokšņainu pilsētu.


LLKC izveidojis īsfilmu par vienu no pirmajiem viedajiem ciemiem Latvijā - Alsungu.