Lauksaimniecība

“Augsnes veselība ir katras saimniecības un katra lauksaimnieka vissvarīgākais kapitāls, kā arī labas ražas pamats, kas savukārt ir nozīmīgs finansiālās dzīvotspējas faktors,” tā uzsver Somijas lauksaimniecības konsultāciju centra “ProAgria” eksperte Elīna Valkeneina (Elina Valke

Zemkopības ministrija (ZM) aicina Latvijas lauksaimniekus, lauku uzņēmējus un mežsaimniekus  piedalīties reģionālo konferenču ciklā par Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) Latvijā no 2023. gada.

Aicinām 28.

Aicinām ikvienu lauksaimnieku un nozares pārstāvi piedalīties Eiropas Komisijas interneta aptaujā un paust savu viedokli par Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) līdzšinējo darbību un sniegt priekšlikumus uzlabojumiem.  No šīs nedēļas aptauju var aizpildīt arī latviešu valodā.

Pavasara un šogad pat vasaras sākuma salnas liek nervozēt ne vienam vien dārzkopim. Nav patīkami, ja sūri, grūti koptais un lolotais vienā naktī aiziet nebūtībā. Ko darīt un kā rīkoties? 

SIA „Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs” un tā filiāle „Meža konsultāciju un pakalpojumu centrs” rīko arodapmācības un informatīvos pasākumus lauksaimniekiem un mežsaimniekiem.

Saistībā ar ĀCM vairākos Latvijas novados un pagastos Pārtikas un veterinārais dienests noteicis karantīnu un ar to saistošos noteikumus, kuri obligāti jāievēro.

Bauskas puses lauksaimnieki 30. maijā devās pēc pieredzes uz Gulbenes novada Ranku, kur saimnieko stipri un gudri bioloģiskie lauksaimnieki. Pēc ilgāka pārtraukuma šis bija pirmais LLKC Bauskas biroja rīkotais brauciens ES līdzfinansētajā pasākumā “Atbalsts saimniecību un mežu apmeklējumiem”.

Jūnija pirmajās dienās noslēdzās Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Ogres biroja rīkotās 160 stundu mācības "Bioloģiskā lauksaimniecība – lopkopība un augkopība (iesācējiem)".

Lapas

Subscribe to RSS - Lauksaimniecība