Rīga

13.12.Eiropas Inovācijas partnerības lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējai darba grupas “Insektu audzēšana Latvijā” 1. sanāksme|Zoom vide

CLEANTECH LATVIA projekta “Olbaltumvielu atgūšana no lauksaimniecības atlikumiem izmantojot insektus un jauna aprites cikla izveide” ietvaros, 2022. gada 13. decembrī, plkst. 13:00-14:30, organizē tiešsaistes Eiropas Inovācijas partnerības lauksaimniecības ražīguma un ilgtspējai darba grupas “Insektu audzēšana Latvijā” 1. sanāksmi.

Pieteikšanās līdz 13.decembrim šeit.

12.10.2022|Rīgā|Projekta "Bionoārdāmo polimēru iegūšana no atjaunojamiem resursiem augļu aizsargplēvju un iepakojuma materiālu izstrādei” noslēguma pasākums

Aicinām 12.oktobrī, plkst.11.45, Latvijas Universitātes Bioloģijas institūta telpās, Ojāra Vācieša iela 4, Rīgā, uz Lauku attīstības programmas pasākuma "Sadarbība" 16.1 apakšpasākuma noslēguma semināru.
Projekta mērķis bija izstrādāt jaunus materiālus augļu, īpaši mīksto ogu (aveņu un zemeņu), apstrādei ar
bioloģiski noārdāmiem mikrobiāli sintezētiem polimēra pārklājumiem (ēdamām plēvēm), kas ļautu ilgāk

Siguldas novada dienas Kalnciema kvartālā

Lai iepazīstinātu ar novada ražotājiem, amatniekiem un novadam raksturīgo, Siguldas novads organizē 'Siguldas diena' Kalnciema kvartālā, 01.10.2022., no p.10:00 - 16:00.

Savu dalību pieteikt aicināti novada uzņēmēji - amatnieki, mājražotāji, produktu ražotāji, pakalpojumu sniedzēji.
Pieteikšanās līdz 13.09.2022..
Informācija par dalību: uznemejiem@sigulda.lv jeb telefoniski: 22017156

03.08.2022., MKPC Rīga | ZOOM platforma | Informatīvs seminārs "Grozījumi noteikumos par koku ciršanu mežā un par meža atjaunošanu"

Semināra tēmas:

• Meža konsultāciju pakalpojumu centra aktualitātes

• Grozījumi MK noteikumos par koku ciršanu mežā un par meža atjaunošanu

Lektori: Guntars Vāvers (Valsts meža dienests), Līga Solosteja (Meža konsultāciju pakalpojumu centrs)

Lai piedalītos seminārā, pieteikšanās obligāta!

Plašāka informācija par semināra kārtību pielikumā.

Kontaktinformācija:
MKPC Centrālais birojs. Līga Solosteja. E-pasts: liga.solosteja@mkpc.llkc.lv

29.04.2022. Tiešsaistē inovatīva pētījuma rezultātu prezentācija | Latvijā iegūtas augu cilmes šūnas un to pielietojums ūdens bagātināšanā – inovācija lauksaimniecības augu apstrādē

Nākamajās dekādēs valstu un reģionu ekonomiskā izaugsme būs kritiski atkarīga no ražošanas produktivitātes – uzņēmumu spējas saražot vairāk, izmantojot ievērojami mazāk dabas resursu.
Inovatīvas agrokultūras biotehnoloģijas ietver sevī milzīgu potenciālu risināt pieaugošos resursu un efektivitātes izaicinājumus. Tajā pašā laikā agrokultūras ir vienas no visneaizsargātākajām nozarēm pret notiekošajām klimata radītām izmaiņām un pieaugošā
pārtikas pieprasījuma.

Grantu programmas '(ie)dvesma' vebinārs

SEB banka kopā ar Jūrmalas pilsētu, Ķekavas, Mārupes, Ogres, Olaines, Ropažu un Siguldas novadiem īsteno grantu programmu (ie)dvesma. Tās mērķis ir veicināt uzņēmējdarbības attīstību Pierīgā.
Kopējā 2021. gadā pieejamā finansiālā atbalsta summa būs 80 000 eiro, bet maksimālā summa vienam grantam – 10 000 eiro. Projektu pieņemšana notiks no 10. līdz 30.septembrim. Lai saņemtu plašāku informāciju, ir iespēja pievienoties vebināram 8. septembrī.

12.02. | Tiešsaistes seminārs “Kāpēc industriālā simbioze der Latvijas zivrūpniecībai”

Industriālās simbiozes princips mūsdienu ražošanas uzņēmumiem kļūst aktuāls – kas vienam ražotājam atlikums, tas citam – izejviela. Lai informētu un palielinātu efektīvu resursu izmantošanu zivju apstrādes uzņēmumos Latvijā, 12. februārī no plkst.12.00–14.00 notiks seminārs “Kāpēc industriālā simbioze der Latvijas zivrūpniecībai”.
 
Seminārā tiks apskatīti vairāki piemēri, kā atlikumus izmantot, lai ražotu tādus produktus kā zivju barību un biogāzi, un kā lietderīgi izmantot siltuma pārpalikumus, kas rodas zivju apstrādes uzņēmumos.
 

VIC vebināru cikls: Jēru augšanas ātrums, saimniecības dati – to nozīme, sadarbība starp veterinārārstu un aitu audzētāju, šķirņu ekonomiskais pamatojums, ganāmpulka aizsardzība pret plēsējiem

aicināveterinārārstus un aitu audzētājus, studentus un mācībspēkus uz vebināriem ar veterinārārsti Emily Gascoigne (Lielbritānija) un aitu audzētāju Mats Meriste (Igaunija)!
 
Laiks, tēmas: 

Lauku ceļotājs | Iespēja saimniekiem iesaistīties “Lauku dzīvesveida” projektā!

Šī gada jūnijā “Lauku ceļotājs” kopā ar partneriem no Latvijas, Igaunijas, Somijas un Zviedrijas ir uzsākuši jaunu pārrobežu Centrālās Baltijas programmas projektu Lauku dzīvesveids – Pievilcīgu lauku dzīvesveida galamērķu radīšana (Rural Lifestyle - Creating attractive rural lifestyle destinations), kura ietvaros tiks radīti jauni produkti, kas balstīti uz autentisku (gan tradicionālo, gan mūsdienu) lauku vietējo dzīvesveidu.

Vairāk par projektu: https://www.celotajs.lv/lv/project/30

Lapas

Subscribe to RSS - Rīga