Daugavpils novads

“Laukiem būt!” mācību noslēgums

Mācības "Laukiem būt!" 2021. gadā veiksmīgi noslēgušās. Informatīvā diena norisinājās 15. oktobrī, kur interesi par pasākumu kopumā izrādīja 10 jaunieši no Daugavpils/ Augšdaugavas novada. Līdz prezentāciju dienai nonāca 5 dalībnieki, kuri prezentēja perspektīvas biznesa idejas. Mācības notika attālināti ZOOM platformā. Intensīva mācību norise jau sākās 18. oktobrī un turpinājās līdz 1. decembrim. Kopumā sešas nodarbības, kur tika sniegtas vērtīgas zināšanas sava biznesa attīstīšanai ur realizēšanai.

Seminārs “Mazo ražotāju kooperācijas veicināšana”

SEMINĀRA DIENAS KĀRTĪBA

Norises laiks – 16.novembris, plkst. 10:00 – 15:00

Norises vieta – attālināti, Zoom platformā (reģistrācijas saite tiks izsūtīta pirms pasākuma)

1.daļa – no 10:00 līdz 12:00

Kooperatīvu darbību nosakošie normatīvie akti, kooperācijas pamatprincipi.
ES fondu un valsts atbalsts kooperācijas veicināšanai.
Pašvaldību stratēģijas kooperācijas kustības atbalstam, labās prakses piemēri.

Jelgavas novada pieredze.

2.daļa – no 13:00 līdz 15:00

Darbojas Augšdaugavas novada zemnieku vakara tirdziņš

Darbojas Augšdaugavas novada zemnieku vakara tirdziņš

Daugavpilī darbojas Augšdaugavas novada zemnieku vakara tirdziņš, kas gaida apmeklētājus katru trešdienu un piektdienu no pulksten 16.00 līdz 20.00 Alejas ielā Daugavpilī, posmā starp Maizes un Kandavas ielu.

Tirdziņā var iegādāties gaļas izstrādājumus, mājas kūpinājumus, amatniecības izstrādājumus, dārzeņus, augļus, ogas, zaļumus un stādus.

Iesniegt dokumentus atļauju saņemšanai tirdzniecībai Zemnieku vakara tirdziņā var, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni: 65422284.

Gāzbetona ķirbju veidošanas darbnīca

20. oktobrī plkst. 18.00 Naujenes kultūras centrā amatu meistara Valda Grebeža vadībā veidosim rudens vēstnešus – ķirbīšus! Ja vēlies savās mājās ķirbīti, kas priecēs ne tikai rudens periodā, bet visa gada garumā, piezvani mums pa tālruni 65474268, vai uzraksti uz e-pastu: naujene_kc@inbox.lv, lai rezervētu sev vai savam draugam vienu no pieejamajām ķirbīšu sagatavēm. Pieteikšanās līdz 15. oktobrim, vietu skaits ierobežots!

SVARĪGI! Radošā darbnīca notiks “dzeltenā pasākuma” režīmā – apmeklēt darbnīcu varēs:

Miķeļdiena Kalupē

,,Pirts smaržu virpulī”

25. septembrī no plkst. 9.00 – 15.00

Tirgošanās

visu, ko var izaudzēt, ievākt un sagatavot; visu, ko var izcept, izžāvēt; visu, ko var izveidot; visu, ko var izadīt, izšūt, iztamborēt utt.

plkst. 10.00 – 15.00 Darbnīcas

pirtsslotu siešana, skrubīšu un kvēpeklīšu veidošana, pirts paklājiņu aušana, sausā pēršana, pirts apmeklēšana, konsultācijas ar sertificētu pirtnieci Aiju Harisoni

plkst. 10.30 – 12.00 Muzikālā pastaiga

Augšdaugavas un Preiļu novada folkloras kopu, ansambļu un deju kolektīvu priekšnesumi

Mājas kafejnīcu dienās Kalkūnos būs Medījumu balle

Paspēj baudīt rudens veltes – šī gada 11.septembrī, no plkst. 12.00 līdz 16.00 Kalkūnos, plašajā un jauki iekārtotajā atpūtas vietā Augustplatz Jubilejas ielā 2 būs plaši atvērtas durvis, un katrs un jebkurš laipni aicināts pieēst pilnu vēderu vietējo gardumu, ko gatavo visīstākie kulinārā mantojuma tradīciju nesēji – vietējie iedzīvotāji, ceļot galdā mājas ēdienus pēc sen pārbaudītām tradicionālām latviešu/latgaliešu, lietuviešu, krievu un pat turku receptēm!

Gan kaķiem, gan cilvēkiem tīkams produkts

2020. gadā Daugavpils novada Grantu konkursā tika atbalstītas divas uzņēmējdarbības idejas. Viena no tām bija Natālijas Lebedjokas ideja par kaķu mēbeļu (nagu asināmo – zviļņu) ražošanu no kartona (ArtKato).

Natālija stāsta, ka ideja radusies tādēļ, ka viņai pašai mājās ir kaķene, kurai jau ir tuvu desmit gadiem. Kad mājas mīlule bija vēl maza, Natālija tai pirka nagu asināmos stabiņus, kas ir apšūti ar džuta virvītēm. Tādējādi tika risināta mēbeļu bojāšanas problēma. Stabiņus nācās mainīt ik pēc diviem – trim gadiem, jo kaķenei asinot nagus, tie ātri izlietojās.

Lapas

Subscribe to RSS - Daugavpils novads