Jaunumi

Rudens laiks – bagāts, ne vien ar ražas novākšanu, bet arī ar lauksaimnieku organizāciju rīkotajiem semināriem.

Agrs rīts Kurzemes pusē – migla uz lauka, kaut kur bubina zirgs, iekliedzas pāvs, savdabīgi iedziedas lama, un pirms brokastīm tev ar aci piemiedz Homērs. Paskaidroju – Homērs ir hameleons. Pavisam īsti zaļš. Vai rozā – atkarībā no noskaņojuma un garastāvokļa.

Devāmies uz Spānijas reģionu Galisiju, kas atrodas tālu no tūrisma galamērķiem, lai iepazītos ar tendencēm un radošu pieeju pārtikas produktu ražošanā.

Pirms trīs gadiem Latvijas kooperatīvs Piena ceļš apvienojās ar Igaunijas E-piim, nodibinot starpvalstu kooperatīvu SCE E-piim ar mērķi savas jaudīgas un efektīvas piena pārstrādes izveidei.

Lai turpinātu iedrošināt jauniešus un jaunienācējus laukos nezaudēt sevi, meklējot savu uzņēmējdarbības ceļu, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Latvijas Jauno zemnieku klubu (JZK) aicina uz

Saldējums ik vasaru ir viena no pieprasītākajām preču kategorijām. Sēlijā, Augšdaugavas novadā, Dvietes pagastā saimnieko Stapkeviču ģimene. “Dvietes īstais lauku saldējums”  ir ģimenes uzņēmums. Šeit top dabīgs mājas saldējums bez e-vielām, augu taukiem un ar samazinātu cukura daudzumu.

Vēl pirms teorētiskajām nodarbībām Valmieras puses lauksaimnieki, kuri interesējas par kooperāciju, devās uz Igauniju, lai iepazītos ar kaimiņu pieredzi.

Šī gada 12. augustā Ludzas novada Salnavā norisinājās VII Starptautiskā Latgales reģiona biškopju konference. Konferenci organizēja Latvijas Biškopības biedrības Ludzas nodaļa sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.

Ilze Pavloviča 2021. gadā piedalījās LLKC organizētajās mācībās “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības attīstībai” un ar aizrautību stāstīja par muižu Jelgavas novadā, kurā ieguldīts milzums daudz darba, laika un enerģijas, lai tai dotu jaunu elpu.

Lapas