Jaunumi

Neraugoties uz Covid-19 ierobežojumiem, arī šogad konkurss “Laukiem būt!” notika. Šodien notikušajā pusfinālā noskaidroti tie jaunieši, kuri jau nākamnedēļ finālā sacentīsies par iespēju saņemt naudas balvas savu biznesa ideju īstenošanai.

Daugavpils novada Skrudalienas pagasta Silenes ciema pašā centrā kopš 2015. gada ir izvietojusies alus un kvasa ražotne. SIA “Pabeerzner” ir maza, privāta alus darītava, kas ražo dzīvu, nefiltrētu, nepasterizētu, dabīgi raudzētu alu un kvasu.

Nedēļas nogalē apmeklēju viesu namu ar skanīgu nosaukumu “Upes dižvietas”, lai aprunātos ar  ekotūrisma piekritēju Sebastianu Boldu.

– Sebastian, kā sākās jūsu darbošanās Latvijā?

Iznācis informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” februāra numurs. Tas galvenokārt veltīts LLKC dibināšanas 30 gadu jubilejai. Valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis stāsta par centra izaugsmi un savām darba gaitām tajā.

Uz jautājumu, kā klājas pandēmijas laikā, zemnieks Jānis Učelnieks atbild, kā vienmēr, ar optimismu: “Jo dienas, jo labāk!” Bet, ja nopietni?: “Galīgi izsamisis vēl neesmu. Sēžam mājās un gaidām. Realizācija apstājusies.”

Ar 58 dalībnieku iesniegtiem 59 biznesa plāniem noslēgusies jauniešu pieteikšanās konkursam “Laukiem būt!”, ko jau devīto gadu rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Iznācis informatīvā izdevuma “Lauku Lapa” janvāra  numurs. Tajā par to, kā LLKC paplašina tālmācības programmas, kas ir īpaši aktuāli šajā laikā, kad klātienes mācības nav iespējamas.

Ja vēlaties izbaudīt lauku tūrismu, tad plašas iespējas piedāvā Balvu novada Bērzkalnes pagasta SIA “Paradīzes putni” īpašnieki Normunds un Sanita Prūši. Viņi saimnieko un piedāvā plašas iespējas atpūsties un rīkot svinības divos īpašumos – viesu namā “Paradīzes” un lauku viesnīcā “Putni”.

Decembris Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Bauskas nodaļā iesākās radoša prieka, gaišu emociju un jaunu ideju noskaņā. Jauniešu mācību noslēgumā Skaistkalnes pagasta pārvaldes aktu zālē savas biznesa idejas prezentēja četri jaunieši.

LLKC Jēkabpils konsultāciju birojs šī gada rudenī aicināja apkārtnes novadu jauniešus piedalīties bezmaksas mācībās, lai palīdzētu viņiem apgūt uzņēmējdarbības prasmes, kā arī īstenot savas biznesa ieceres un piedalīties konkursā jaunajiem uzņēmējiem “Laukiem būt!” Interesi izrādīja 20 jaunieši n

Lapas