TIEŠSAISTĒ | Starptautiska konference par klimatam draudzīgu piensaimniecību

Datums: 
3. Novembris, 2020
Reģions: 
Vieta: 
ZOOM tiešsaiste

Ikvienu, kuram interesē notikumi piena tirgū, aicinām piedalīties Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra rīkotajā tiešsaistes starptautiskajā konferencē “Klimatam un videi draudzīga piensaimniecība Eiropas Zaļā kursa ietvaros. Bioloģiskās piensaimniecības potenciāls nākotnē”, kas notiks šā gada 3. novembrī, sākums 10.00. Konference ir bez maksas, un tai reģistrēties līdz 30. oktobrim var šeit: https://www.mitto.me/dairyconference/register

Konferencē diskutēsim par dažādiem govs piena veidiem atkarībā no pielietotajām saimniekošanas metodēm un to ražošanas perspektīvām atbilstoši Eiropas Zaļā kursa prasībām. Noskaidrosim svarīgākos stratēģijas “No lauka līdz galdam” lopkopības nozares elementus, runāsim par emisiju novērtēšanu un optimizēšanu piena lopkopībā ar NorFor ēdināšanas programmu, kā arī par bioloģiskā piena ražošanas izmaksām un būvniecības risinājumiem emisiju samazināšanai ģimenes saimniecību robotfermās.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Daudzo vides un klimata prasību izpilde rada būtiskas izmaksas piensaimniecību darbībā, kas sadārdzina arī piena ražošanas izmaksas. Piensaimniekiem būtu jāspēj attiecīgi kompensēt sadārdzinājumu, ja lielāka kļūtu piena iepirkuma cena vai arī tiktu piešķirts valsts atbalsts. Šajā konferencē noskaidrosim perspektīvākos govs piena veidus nākotnē un uzzināsim Īrijas piensaimniecību pieredzi, kas nodrošina piena ražotājiem adekvātu cenu par realizēto pienu. Tādejādi būs iespējams izvērtēt, kurš ceļš ir perspektīvākais Latvijas piensaimniekiem. Aicinu katru iepazīties ar konferences programmu un piedalīties.”

Renārs Stūrmanis,
LLKC Ekonomikas nodaļas projektu vadītājs

Kontaktinformācija: 
Silvija Dreijere, silvija.dreijere@llkc.lv
Kategorija: 
LLKC
Reģions filtram: