Zivsaimniecības popularizēšanas pasākums skolēniem Pāvilostā

GalerijaPrint

Pāvilostā viesojās Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskolas 7. klases skolēni kopā ar skolotāju. Viņi apmeklēja Pāvilostas novadpētniecības muzeju un devās izzinošā pastaigā “Pāvilostas nēģa izaicinājums”.

Viesošanās Pāvilostas novadpētniecības muzejā ir neatņemama ikvienas skolēnu grupas ekskursijas daļa, jo tā ir lieliska iespēja aizrautīgu gidu pavadībā izzināt Pāvilostas vēsturi un pilsētas ciešo saikni ar zivsaimniecības jomu. Kā vērtīga informācijas krātuve ir digitālais “Zelta smilšu grauds”, kurā apkopota informācija par Pāvilostas attīstību simts gados no 1918. līdz 2018. gadam – vēstures liecības un fotogrāfijas. Piemēram, te ir iespējams “aizceļot” uz 1936. gada 21. jūniju, kad Pāvilostā notiek pirmie Zvejnieku svētki un tiek godāti zvejnieki.

Muzejā tiek piedāvāta iespēja izmēģināt 3D brilles, kuras uzvelkot, Sakas upē var doties zvejot nēģus ar murdiem, ar nelielu zvejas kuģīti izbraukt grunduļu zvejā Baltijas jūrā, vai arī uzkāpt uz “Baltikas” tipa zvejas kuģa un doties tālāk selgā pēc reņģēm.

Pēc muzeja apmeklējuma un arī nēģu degustācijas skolēni sadalījās piecās komandās – Nēģu cepures, Meitenes zeltenes, Marinētie gurķīši, Zivis un Oļi, kas patstāvīgi devās izzinošā pastaigā “Pāvilostas nēģa izaicinājums”. Tas ir labs pārbaudījums tam, cik uzmanīgi skolēni ir klausījušies muzejā stāstīto.

Skolēnu atzīmētās iecienītākās zivis ir nēģis, līdaka, lasis un bute. Muzejā degustētais nēģis atstāj neviennozīmīgu reakciju – gluži tāpat kā pieaugušo vidū. Ir tādi, kas labprāt ēd un vienīgi apjautājas vai nēģim ir asaka, bet ir tādi, kuri, tieši pretēji, atsakās pat nogaršot.

Skolēniem jūra asociējas ar bailēm noslīkt, sāļumu, zivīm, aukstumu, jautrību un lielisku izklaidi vasarā.

Piedzīvojums noslēdzās ar pozitīvām emocijām, labāko komandu apbalvošanu un došanos mājup uz Liepāju. Mājupceļā izrunājām turpmākās sadarbības iespējas, veidojot tematiskās interešu grupas skolēniem, un to, cik liela nozīme mūsdienu apmācību sistēmā ir jauniešu vispārīgo prasmju attīstībai.

Aizraujoša diena ar lielisku iespēju turpmākai sadarbībai, padarot informāciju par zivsaimniecību vēl pieejamāku un saistošāku ikvienam vecumam.

Pasākums notika 15. decembrī Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātē  “Zivsaimniecības popularizēšana skolās” ar Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta atbalstu.

Aleksejs Kačanovs,
LLKC Liepājas biroja vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru