Zivju spēles – piekrastes gardumi Lapmežciemā

GalerijaPrint

Lai popularizētu zivis un zivsaimniecību, veicinātu piekrastes attīstību, iepazīstinātu ar vietējiem uzņēmējiem, LLKC Tukuma konsultāciju birojs sadarbībā ar zivju pārstrādes uzņēmumu IK “Reinis B” septembrī aicināja visus interesentus, īpaši ģimenes ar bērniem, uz pasākumu “Zivju spēles – piekrastes gardumi Lapmežciemā”. 

Vai zinājāt, ka šādi pasākumi Tukuma piekrastē tiek organizēti jau kopš 2015. gada? Piekrastes zvejnieki, zivju pārstrādātāji atver savas durvis apmeklētājiem, iepazīstinot iedzīvotājus ar zivju produkcijas tapšanas procesu, dzīvi zvejnieku ciemos un zvejniecības tradīcijām, popularizē zivis, iepazīstina ar zivju veidiem, atgādinot par to vērtību un nozīmi, lietojot uzturā. Pirms septiņiem gadiem šis bija iecerēts kā vienreizējs pasākums, bet, pateicoties apmeklētāju interesei, atradis savu vietu ikgadējo pasākumu sarakstā.

Šogad pasākums notika mazliet savādāk kā citus gadus ceļu remontu radītās satiksmes noslodzes dēļ. Tika izlemts koncentrēt spēkus vienā teritorijā. Pateicoties uzņēmuma IK “Reinis B” īpašnieces Allas Bečeres ierosinājumam, tas norisinājās uzņēmumam piederošā zemes teritorijā.

Kā jau atraktīvai saimniecei piederas, viesi tika sagaidīti tautastērpā, ar “saimnieces komplimentu” un lašu maizītēm. Apmeklētājiem tika dots uzdevums minēt pasniegtās zivs nosaukumu. Vien retajam izdevās uzminēt, ka tas ir sams. Tālāk saimniece pastāstīja par savu uzņēmumu un aicināja apskatīt ražotni. Bet jau vēlāk – piedalīties zivju kūkas un zivju zupas meistarklasēs, kā arī uz vietas kūpinātu zivju degustācijās. Liela interese un dalība bija zivju kūkas meistarklasē, kur katrs pasākuma apmeklētājs varēja pagatavot savu zivju kūku. Sasmērējot maizītes ar krēmsiera un majonēzes maisījumu, papildinot ar piecu dažādu zivju mixu, kas saimniecei vien zināms, un dekorējot ar zaļumiem, katram sanāca sava mazā kūciņa. Lai iegūtu perfekto garšu, kūkai būtu ,,jāievelkas”. Kurš gan tik ilgi var gaidīt? Tāpēc apmeklētājiem tika celta priekšā lielā saimnieces iepriekšējā dienā pagatavotā zivju kūka. Garša vienkārši fantastiska, grūti aprakstāma. Jums noteikti patiktu. Patiesībā, varat jautāt saimniecei un pasūtīt.

Viens no mūsu uzdevumiem bija piesaistīt pasākumam bērnus. Gan ar spēļu, gan izzinošu materiālu palīdzību. Spēļu zonā bērniem jautājām, vai viņi ir ēduši zivis. Tikai divi teica, ka ir. Bet pārējie labprāt piekrita mūsu uzaicinājumam pagaršot mazmazītiņas maizītes ar sagatavotām zivtiņām. Un tavu brīnumu! Garšoja vairumam! Tikai divi teica, ka bija forši pagaršot zivi, bet vairāk negriboties gan. Aicinājums vecākiem – piedāvājiet savām atvasēm zivis, atklājiet jaunas garšas. Tikai sagatavojiet atbilstoši sava bērna vajadzībām – bez asakām, ar mazu sāls daudzumu, varbūt pat samīcītu bumbiņās un ar iemīļotām garšvielām. Jaunā paaudze patiesībā ir atvērta labām lietām un izziņas procesam.

Kā izrādās, kopš IK “Reinis B” ražotne tika uzcelta un izveidota (Gatera ielā 6 a, Lapmežciemā), pagājuši jau astoņi gadi. IK “Reinis B” ir ģimenes uzņēmums, kur liels atbalsts ražošanā ir Allas Bečeres dēli. Arī pasākuma laikā Aivis un Reinis demonstrēja zivju kūpināšanas procesu namiņā. Dalībniekus priecēja muzikāls priekšnesums, kurā uzstājās Guntis Veits. “Smaidu darbnīca” piedāvāja bērniem dažādas atrakcijas un lielformāta spēles, piemēram, “Smaidu cope”, “Veiksmīgais loms” un citas. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja tikties ar izaugsmes treneri Inesi Prisjolkovu. Paralēli aktivitātēm darbojās tirdziņš, kurā varēja iegādāties zivis, mājas saldējumu, dabas produktus un piekrastes mājražotāju darinājumus.

Ar lepnumu par piekrastes ražotājiem, aicinām jūs izteikt priekšlikumus nākamā gada pasākumam. Paldies visiem pasākumā iesaistītajiem “darbarūķiem”!

Gaidīsim jūs piekrastē! Brauciet, baudiet, priecājieties!

Kontakti: Alla Bečere, IK “Reinis B” vadītāja,  t. 29219491.

Sarma Rotberga,
LLKC Tukuma konsultāciju biroja projektu vadītāja,  t. 28381255.

Foto: Ieva Krūmiņa

Foto galerija: 

Pievienot komentāru