Vai Jūs esiet noķēruši iezīmētu apaļo jūrasgrunduli?

Apaļais jūrasgrundulis
GalerijaPrint

Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” aicina piedalīties pētījumā par iezīmētu apaļo jūrasgrunduļu noķeršanas gadījumu uzskaiti.

Zivju iezīmēšana tiks veikta 2022. un 2023. gada apaļo jūrasgrunduļu zvejas sezonā (aprīlis – jūnijs). Kopā Latvijas piekrastē plānots iezīmēt 8000 zivis (4000 zivis Rīgas līcī un 4000 zivis Baltijas jūras atklātās daļā), izmantojot T-bar enkurtipa zīmītes ar uzrakstu BIOR RIGA un četru ciparu kodu.                   

Par noķeršanas gadījumiem lūdzam ziņot institūta Jūras nodaļai pa  tālruni: +371 20239304 vai epastu: ivars.putnis@bior.lv.

Reģistrējamā informācija:

  1. Zīmītes kods;
  2. Zivs garums no purna līdz astes spuras beigām, cm;
  3. Noķeršanas vietas ģeogrāfiskās koordinātas;
  4. Noķeršanas laiks (gads, mēnesis, datums);
  5. Zvejas rīks;
  6. Zvejas ilgums (stundas);
  7. Noķertās zivs fotogrāfija tā, lai ir redzams zīmītes numurs vai arī noķertās zivs sasaldēšana un uzglabāšana veselā (neķidātā) veidā vēlākai nodošanai institūta speciālistiem. Uzglabājot zivi veselā veidā, informācija par zivs garumu (2. punkts) nav obligāta.

Par informācijas nodrošināšanu ir paredzēta atlīdzība:

* Informācija kopā ar zivs fotogrāfiju – 7 EUR (par vienu iezīmētu zivi, bez PVN);

* Informācija kopā ar zivs sasaldēšanu un uzglabāšanu – 9,75 EUR (par vienu iezīmētu zivi, bez PVN).

Pētījums tiek organizēts projekta Nr. LIFE19 NAT/LV/000973 REEF “Jūras aizsargājamo biotopu izpēte un nepieciešamā aizsardzības stāvokļa noteikšana Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā (EEZ)” ietvaros, ko institūts organizē kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Latvijas Hidroekoloģijas institūtu. Pētījumā paredzēts novērtēt apaļā jūrasgrunduļa migrācijas un iespējamo izplatības areālu Latvijas piekrastē. Iegūtā informācija tiks izmantota zinātniski pamatotu ieteikumu izstrādei piekrastes zvejas regulēšanai. Pētījumu paredzēts veikt līdz 2025. gada janvārim.

Jūsu atsaucība ir pamats šī zinātniskā pētījuma sekmīgumam!

Ivars Putnis,
Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides

zinātniskais institūts “BIOR”, Jūras nodaļas vadītājs,
e-pasts: ivars.putnis@bior.lv,
tālr. 26370639

Foto: “BIOR”

Foto galerija: 

Pievienot komentāru