Pieredzes apmaiņā uz Starptautisko zivsaimniecības nozares izstādi “DanFish” Dānijā

GalerijaPrint

Zivsaimniecība sadarbības tīkla pasākumu ietvaros daži interesenti no biedrībām “Mazjūras zvejnieki”, “Zvejnieku federācija” un “Salacgrīvas nēģi” devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Dāniju, lai apmeklētu starptautisko izstādi  “DanFish” Olborgā.

Tā ir viena no nozīmīgākajām zvejniecības nozares aprīkojuma un pakalpojumu izstādēm pasaulē. Šā gada 10. oktobrī izstāde tika rīkota jau 28. reizi. Izstāde ir starptautisks forums, kurā interesentiem ir iespēja satikt ražotājus un citus zivsaimniecības nozarē iesaistītos preču un pakalpojumu sniedzējus.

Izstādē varēja iepazīties ar:

* zvejas rīku, aprīkojuma un zivju meklētāju risinājumiem;

* drošības uz ūdens risinājumu piedāvājumiem;

* elektronikas, komunikācijas un navigācijas sistēmu ražotājiem;

* apģērbu ražotājiem un citiem zivsaimniecības nozarē iesaistītajiem.

Kopumā vairāk nekā 340 dalībnieku, to skaitā bija pārstāvēta Dānijas Tehniskā universitāte un dažādas asociācijas.

 

Jāsaka, ka izstādē skatāmie dažādie aprīkojuma risinājumi vairāk piemērojami kuģiem un lielajiem zvejniekiem, tomēr mūsu piekrastes zvejnieki atrada arī sev interesējošus piedāvājumus:

1)   Izstādē bija vairāki linumu, auklu ražotāji. Tuvākais mums ražotājs ir Polijā, www.angelnet.pl, produktu katalogs https://angelnet.pl/files/files/katalog_produktow.pdf, kas izgatavo arī zvejas tīklus sadarbībā ar Japānas uzņēmumu Nagaura. http://www.nagaura.co.jp/english/business_list/index.html.

Plaši pārstāvēti bija arī Ķīnas ražotāji. Apsverot materiālu iegādi no Ķīnas, jāpatur prātā, ka būs jākārto muita, ir ļoti neskaidri piegādes termiņi un minimālais pasūtījuma apjoms varētu būt 3000 kg. Te būs daži ražotāju kontakti:

http://www.honestnet.net.cn/

http://xhynetting.com/Index.asp (šeit ir pieejami tīkli arī citām nozarēm, kā arī zvejas rīku piedāvājums)

http://www.jwnetting.cn/

2)   Interesi radīja Dānijā ražotā pārslu ledus un putras ledus mašīna. Vienīgā ledus mašīna, kas uz viena un tā pašā iztvaicētāja ražo abus veidus. Ledus var tikt veidots gan no saldūdens, gan jūras ūdens. Kā arī, ņemot vērā enerģijas taupīšanas pasākumus, CO2 tiek izmantots kā aukstumaģents. Plašāk var skatīt: https://buus.dk/

3)   Divu sienu izolētas zivju tvertnes, ledus kastes, paletes, plastmasas korpusa atdzesētus izstrādājumus, rūpnieciskās kastes, automobiļu daļas un pielāgotus izstrādājumus klientu vajadzībām piedāvāja Indijas uzņēmums Polarplas, kas eksportē uz Eiropas tirgu – https://polarplas.com/.

4)   Augstākās kvalitātes dažāda veida dzinējus piedāvā DM motorshttps://www.dmmotors.dk/

5)   Uzņēmums Virhydro piedāvā virkni hidraulisko iekārtu (tīklu vilcēji, āķu jedu vilcēji, hidrauliskie barošanas bloki, makšķerēšanas spoles u. c.). Savu ražoto elektronisko klāstu piedāvā ar zīmolu HOOKLINE un dažādu āķu jedu vilcējus ar zīmolu Able Palangre. Sīkāk – http://www.virhydro.com/

6)   Dažādu traļu, tīklu ražotājs Dānijā, plašāk –

http://cosmostrawl.dk/about-us

7)   Mustad Autoline izstrādā un piegādā automatizētu āķu jedu aprīkojumu pasaules āķu zvejas flotei. Nepārtraukti tiek izstrādāti inovatīvi risinājumi, lai vairāk zivju varētu noķert ar āķi un auklu. Lai arī tas lielās zvejas aprīkojuma pārstāvis, bet varbūt kaut kas noder arī piekrastes zvejniekiem: https://mustadautoline.com/

Viena no ļoti aktuālām problēmām, kas skar visus zvejniekus, ir roņu un kormorānu postījumi. Aprunājoties ar Dānijas Tehniskās universitātes pārstāvjiem un Grenlandes zvejnieku un mednieku asociācijas pārstāvjiem, secinājām, ka Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākumu ietvaros būtu nepieciešams apkopot informāciju par citu valstu pieredzi, lai mazinātu roņu un kormorānu radītos postījumus, un kopā ar zvejniekiem izstrādātu ieteikumus mūsu politikas veidotājiem. Kā norādīja Grenlandes asociācijas vadītājs – viņi roņus aizsargā (šis tiek īpaši pasvītrots) un medī (gadā atļauts nomedīt 65 tūkstošus roņu, bet vidēji tiek nomedīti 35 tūkstoši).

 

Liene Feldmane,

Egija Ozoliņa,

LLKC Zivsaimniecības nodaļa

Foto galerija: 

Pievienot komentāru