Noķer lielo zivi gudri!

GalerijaPrint

Neierasti semināra darba laikam, bet pavisam ierasti kārtīgam makšķerniekam, agrā svētdienas rītā 3. jūnijā jaunieši, kuriem  interesē viss, kas saistīts ar zivīm, tika aicināti tikties pie Augstkalnes dzirnavu ezera. Plānota bija nevis parasta makšķerēšana, bet izzinoša lekcija par visu, kas saistīts ar makšķerēšanu, lai lielo zivi noķertu gudri.

Pateicoties LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektam “Informatīva vai izglītojoša aktivitāte bērniem un jauniešiem”, pasākuma ietvaros kā lektors tika aicināts piedalīties dabas pētnieks Māris Olte. Savukārt kā praktiskas makšķerēšanas eksperts zivju piebarošanas, makšķeres lietošanas un citos zivju ķeršanas smalkumos dalījās Kārlis Goldmanis. Tiekoties ar ekspertiem, jauniešiem bija iespēja daudz uzzināt par zivīm, to uzvedību, ūdeņiem ezerā un zem tā, kā arī daudz ko citu. Tika pētīta un izzināta arī daba ap Augstkalnes dzirnavu ezeru. Jaunieši klausījās stāstījumu par kokiem, to sugām, augšanas īpatnībām, kā arī mazāk sastopamiem augiem, piemēram, Latvijā visindīgāko augu – velna rutku. Oltes stāstījums vedināja jauniešus atcerēties, kādas ziviskatrs ir ķēris, un kura no zivīm, kas sastopamas Latvijas ūdeņos, katram patīk vislabāk, nu ne jau gluži garšas ziņā...

Savukārt praktiskajā makšķerēšanas mācību daļā pie Kārļa Goldmaņa jauniešiem bija iespēja parbaudīt praksē gan savu, gan LLKC Zivsaimniecības nodaļas sarūpētu makšķerkātu. Jaunajiem entuziastiem tika dota iespēja sagatavoties makšķerēšanas sacensībām, kuras noritēja Augstkalnes pagasta sporta svētku ietvaros mirkli vēlāk, ko jaunieši labprāt arī izmantoja.

Monta Mantrova,

Tērvetes novada lauku attīstības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru