Nēģu dienā – nogaršot nēģus un satikt Limbažu novada uzņēmējus

GalerijaPrint

Ar aicinājumu “Nogaršo nēģus un satiec Limbažu novada uzņēmējus!” šogad notika ikgadējais zivsaimniecības popularizēšanas pasākums Salacgrīvā – Nēģu diena. Tās norisi Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitāšu ietvaros atbalstīja arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs. Pasākums, kā ierasts, notika oktobra otrajā sestdienā sadarbībā ar nēģu taču zvejniekiem, nēģu cepējiem un Limbažu novada pašvaldību.

Šajā dienā dalībnieki varēja iegūt vērtīgu informāciju par nēģiem, nēģu pagatavošanu un iespēju nobaudīt produktus no nēģiem uz vietas, kā arī iegādāties tos līdznešanai. To nodrošināja uzņēmumi IK “J.A.N.K.I.”, SIA “Zivju kiosks”, SIA “Kurzeme GB”, biedrība “Mežābele” un zvejnieku saimniecības “Kurķis” un “Bute”. Pasākums norisinājās Limbažu novada teritorijā pie Svētupes tača, Salacgrīvas Bocmaņa laukumā, Salacgrīvas tirgū, Meldru ielā pie 1. nēģu tača un Salacas krastā ārpus pilsētas teritorijas pie 2. nēģu tača.

Atsevišķi atzīmējams īpašs notikums 1. tacī – te tika mērīts garākais viltotais nēģis pasaulē. Šo kulinārijas brīnumu veidoja Salacgrīvas saimniece Ruta Birkenberga ar savu komandu. Nēģis tapa divu dienu darbošanās procesā, sasniedzot gandrīz 6,5 m garumu. Svētku pasākumā mērījumu procesu nodrošināja speciāli pieaicināta neatkarīga komisija – Carnikavas novadpētniecības centra vadītāja Olga Rinkus un biedrības “Mazjūras zvejnieki” valdes priekšsēdētājs, zvejnieks no Bērzciema Andris Cīrulis. Kā jau Ginesa rekorda cienīgu notikumu to uzmanīgi vēroja klātesošā publika, lai beigās kā atalgojumu par darbu baudītu sadalīto ražojumu. Visi bija vienisprātis, ka viltotais nēģis ar laša un krēmsiera pildījumu sanācis patiešām gards, un vēlēja Rutai nākamgad sasniegt jaunu rekordu, klusībā cerot, ka automātiski palielināsies arī viņu gabaliņš no viltotā nēģa.

Svētki aizvadīti, varam gaidīt nākamo, 11. Nēģu dienu Salacgrīvā!

Jānis Kravalis,
LLKC Zivsaimniecības nodaļas projektu vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru