Lieliska un aizraujoša satikšanās Jūrmalciema Reņģu svētkos

GalerijaPrint

Jūrmalciems ir īpaša vieta pie jūras, kurā vēl šobrīd strādā vairākas zvejnieku dzimtas, kas ne tikai aktīvi zvejo, bet arī apvienojušās un kopīgi svin svētkus. Tā šogad aprīļa nogalē biedrība “Jūrmalciema valgums” kopā ar sadarbības partneriem jau sesto reizi Jūrmalciemā pie Tīklu mājas “Piestātne” rīkoja ikgadējos Reņģu svētkus, īpaši godā ceļot šai pusē ļoti iecienīto zivi.

Ikviens tika aicināts nogaršot un pamēģināt reņģes visdažādākās interpretācijās, kā arī baudīt svētku aktivitātes un pasākumus kopā ar ģimeni un draugiem.

Šogad svētkos visas dienas garumā ar meistarklasi uzstājās īpašie viesi –  biedrības “Jauno Pavāru Kustība” pavāri – Kristaps Sīlis (restorāns “John”), Artūrs Trinkūns (restorāns “Barents”), Žanis Behmanis (restorāns “Meisons”), Roberts Ozoliņš (restorāns “Kopa”) un palīgi, kuri aktīvi iestājas par pavārmākslas izaugsmi, kvalitatīvu vietējo produktu izmantošanu un restorānu nozares attīstību. Kā atzīst pavāri, tad ir ļoti svarīga iepriekšēja sagatavošanās meistarklasei.

Tā bija lieliska pavāru un svētku apmeklētāju mijiedarbība: pavāri uz vietas gatavoja vairākus ēdienus no reņģēm, apmeklētāji vēroja zivju ēdiena pagatavošanas procesu, uzdeva jautājumus, degustēja pagatavotos ēdienus un izteica savu vērtējumu.

Biedrības “Jūrmalciema valgums” dalībnieki kopā ar vietējiem zvejniekiem, kuri sarūpēja svaigi nozvejotas reņģes, kā parasti parūpējās par tradicionālo un ļoti iecienīto ēdienu degustācijas iespēju, piedāvājot reņģi ceptu, grilētu, marinētu, zupā un citos veidos.

Biedrību “Jūrmalciema valgums” un “Jauno Pavāru Kustība” komandas reņģu ēdienus ļāva izbaudīt gan ar acīm, gan ar garšas kārpiņām.

Svētkus papildināja Zinātnes un izglītības inovāciju centrs (ZIIC), kas svētku laikā parūpējās par mazajiem svinētājiem, atklājot bērniem zinātnes pasauli ar  fizikas un ķīmijas eksperimentiem, Druvas amatierteātris ar iestudēto R. Blaumaņa lugu “Trīnes grēki”, kā arī vietējo lauku saimniecību un mājražotāju produkcijas tirdziņu.

Svētku nepieciešamību skaidri apliecina kuplais to apmeklētāju skaits, kuru atsauksmes ļauj lepoties ar kopīgi paveikto, kā arī dod iespēju mācīties un pilnveidoties.

Svētki tapa, pateicoties biedrībai “Jūrmalciema valgums”, biedrībai “Jauno Pavāru Kustība”, Dienvidkurzemes novada pašvaldībai, Dienvidkurzemes novada Nīcas kultūras namam, SIA “Ostbaltfish”, SIA “Pakella”, SIA “Baltic Plus”, Diānas Skaistuma studijai, Zinātnes un izglītības inovāciju centram (ZIIC), Druvas amatierteātrim, “Novada Garšai” un Zivsaimniecības sadarbības tīklam.

Uz tikšanos Jūrmalciemā!

Aleksejs Kačanovs, LLKC Liepājas biroja vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru