Kolkā tikšanās ar apņēmīgiem jauniešiem

Lai iedrošinātu un atbalstītu jauniešus, kas nodarbojas ar piekrastes zvejniecību, LLKC Talsu nodaļa aprīļa beigās organizēja tikšanos ar jauniešiem Kolkas pusē. Šajā jomā nodarbināto skaits ir kritiski sarucis, tāpēc katrs jaunietis, kurš vēlas nodarboties ar šo seno arodu, ir ļoti svarīgs un īpašs.

Tikšanās laikā iepazināmies ar šī brīža situāciju katra dalībnieka uzņēmumā vai saimniecībā. Jaunieši nodarbojas ar piekrastes zvejniecību un zivju kūpināšanu, tomēr katram ir savs redzējums, kā uzņēmējdarbību dažādot. Piemēram, zvejniecības tūrisms ar iespēju cilvēkiem iesaistīties zvejas procesā un pēc tam baudīt svaigi pagatavotu lomu, nakšņojot “mini zvejnieku ciematā”.

Lielākās problēmas, ar ko saskaras šīs nozares jaunieši, ir sezonalitāte. Lai nodrošinātu sev darbu un ienākumus ziemas periodā, nepieciešamas investīcijas saldētavu iegādei. Pieprasījums pēc zivju produkcijas ir liels, bet piegādes iespējas ierobežotas, jo tam nepieciešams specializēts transportlīdzeklis. Uzklausot esošo situāciju nozarē, izprotam šo apņēmīgo jauniešu nākotnes ieceres un šī brīža vajadzības.

Tikšanās ar jauniešiem bija iesākums sadarbības attīstīšanai, jo jau 11. maijā viņi dosies pieredzes braucienā uz IK “Reinis B”, lai uzzinātu sev interesējošus jautājumus no pieredzējušiem speciālistiem. Savukārt jūnijā būs iespēja iesaistīties LLKC Talsu nodaļas organizētās mācībās jauniešiem “Tu vari vairāk!”, kurās tiks apgūta biznesa plāna rakstīšana un citas uzņēmējdarbības uzsākšanai un attīstīšanai būtiskas tēmas.

Ilze Ventiņa,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

 

Pievienot komentāru