Kā notiek piekrastes zvejniecība Liepājā un Jūrmalciemā

LLKC Zivsaimniecības nodaļas speciālisti kopā ar biedrības “Mazjūras zvejnieki” biedriem 29. jūnijā devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Liepāju un tās apkārtni pasākuma “Piekrastes zvejniecība un LEADER projektu pieredze Liepājā un Jūrmalciemā” apzināšnā.

Brauciena laikā zvejnieki vērtējā Viļņa Brikmaņa SIA “Majoka” jaunos katamarānus, kas nesen iegādāti ar LEADER finansējumu uzņēmējdarbības dažādošanai – tūrisma pakalpojumu sniegšanai. Tika apciemots Oskars Kadeģis no z/s “Oskars”, kuram pieder 4 kuģu zvejas flote, noliktava un tīklu darbnīciņa bijušās Kursas teritorijā. Oskars darbojas arī Jūrmalciemā, kur attīsta tūrisma pakalpojumus un piedāvā patiešām lieliski nokūpinātas zivis. Iesakām.

Tikāmies ar Aigaru Laugali, kurš Vecās ostmalas Spīķeros izveidojis ļoti foršu atpūtas vietu pilsētniekiem, kur ierīkots  labs restorāns un arī alus darītava. Esot Liepājā, vērts apmeklēt.

Izveidojās lieliska saruna ar Baltijas zvejnieku apvienības šefu Māri Stankēviču. Biedrības vēlas veidot sadarbību, lai veiksmīgāk izdodas aizstāvēt zvejnieku intereses nacionālā mērogā.

Nobeigumā apmeklējām Jūrmalciemu, kur darbojas ne tikai  Oskars Kadeģis, bet arī biedrība "Jūrmalciema valgums", kas atjaunojusi tīklu māju tūrisma vajadzībām. Paveikts daudz, lai biedrības ļaudīm, kuri visu dara bez atlīdzības, izdodas darbu turpināt.

Brauciens notika Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitāšu ietvaros.

 

Kristaps Gramanis,

LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītājs

Pievienot komentāru