Izzinošs piedāvājums skolēnu grupām Pāvilostā

GalerijaPrint

Pāvilosta ir maza ostas pilsēta Latvijas rietumos, kura atrodas senās kuršu Piemares ostas Sakas vietā, kas pirmo reizi minēta 1253. gada 4. aprīļa līgumā, ko noslēdza Kurzemes bīskaps Heinrihs un Livonijas ordeņa mestrs. Tā ir pilsēta ar interesantu vēsturi, ar dabas bagātībām (jūru, upi, mežiem), ar nozīmīgām zvejnieku tradīcijām, kas tiek cienītas un koptas arī patlaban, ar spēcīgiem cilvēkiem, kuri mīl un godā ceļ savu dzimto pusi.

Pateicoties esošajām iespējām un atrašanās vietai, Pāvilosta ir ļoti iecīnīta ceļotāju apmeklējuma un atpūtas vieta. Viesošanās Pāvilostā nav iedomājama bez zivju nobaudīšanas pie pazīstamajiem zvejniekiem, vietējās kafejnīcās/restorānos vai iegriešanās zvejnieku saimniecības “Kaija” veikalā. Pēdējos gadus rudens pusē viesu vidū ļoti iecienīti ir Pāvilostas ceptie vai kūpinātie nēģi, kuriem par godu tiek rīkots arī īpašs pasākums “Nēģu diena Pāvilostā”.

Pateicoties Pāvilostas novadpētniecības muzeja un Tūrisma informācijas centra enerģiskajiem cilvēkiem, cienot Pāvilostas vēsturi un zvejniecības tradīcijas, jau vairākus gadus Zivsaimniecības sadarbības tīkla ietvaros piedāvājam iespēju skolēnu grupām apmeklēt Pāvilostas novadpētniecības muzejuunskolēniem patstāvīgi doties izzinošā mācību pastaigā “Nēģa izaicinājums Pāvilostā”, kas ir lieliska iespēja skolēniem individuāli vai komandās uzzināt jaunas lietas.

Tā 2022. gada decembrī šādu iespēju izmantoja arī Aizputes vidusskolas 8. klases 19 skolēni kopā ar skolotāju. Muzejā viņi vairāk uzzināja par Pāvilostas vēsturi un zvejniecības tradīcijām, kā arī, izmantojot 3D brilles, piedalījās virtuālajā realitātē – zivju zvejošanas procesā. Izzinošā mācību pastaigā “Nēģa izaicinājums Pāvilostā” skolēni apmeklēja vairākas nozīmīgas apskates vietas un atbildēja uz jautājumiem par Pāvilostu un nēģiem (to zvejošanu, pagatavošanu utt.). Saņemot atbildes uz jautājumu “Kas ir mīļākā zivs?”, pārliecinoši par iecienītāko var uzskatīt lasi, otra minētā zivs ir līdaka. Ļoti svarīgas ir skolēnu atbildes arī uz jautājumu “Ko tev nozīmē jūra?”. Starp atbildēm bija: atpūta svaigā gaisā, zvejošana, miers un jautrība.

Pāvilosta ir atvērta ikvienam, un tajā var atrast iespējas atpūsties un izzināt jaunas lietas jebkurā gada laikā. Ja arī tevi un tavu klasi interesē šāda iespēja, droši dod ziņu.

Kontakti uzziņām: LLKC Liepājas birojs (tālr. 27843096, e-pasts: aleksejs.kacanovs@llkc.lv) un Pāvilostas tūrisma informācijas centrs (tālr. 29121894, e-pasts: pavilosta@dienvidkurzeme.travel).

Uz tikšanos Pāvilostā!

(www.dienvidkurzeme.travel)

Aleksejs Kačanovs,
LLKC Liepājas birojs

Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitāte “Zivsaimniecības popularizēšana skolās” notiek ar Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta atbalstu.

Foto galerija: 

Pievienot komentāru