Izzinoša skolēnu mācību ekskursija Jūrmalciemā

GalerijaPrint

Priekules vidusskolas 10. un 11. klašu jaunieši ar audzinātājiem Agitu Rukuti un Uldi Kalnu septembrī bija mācību ekskursijā uz piekrastes zvejniecības ciematu Jūrmalciemu.

Dienas laikā, sadaloties grupās, jaunieši devās izzinošā orientēšanās maršrutā “Iepazīsti Jūrmalciemu!”, veicot vairākus uzdevumus, atbildot uz kontroljautājumiem par Jūrmalciemu, tā vēsturi, ciemata iedzīvotāju un piekrastes zvejniecības uzņēmējdarbību un tās dažādošanas iespējām.

Jaunieši atzinīgi vērtē jauniegūto pieredzi. Ļoti patika darbs ar digitālo karti un jautājumiem; vietas izpēte, pašiem pieņemot lēmumus darbībā. Vērtīgi bija ciemoties īstā zvejnieku mājā.

Ļoti izzinoša bija RTU Liepājas Jūrniecības koledžas direktora pienākumu izpildītāja Jāņa Džeriņa un Kuģu vadītāju nodaļas vadītāja Ziedoņa Baušenieka prezentācija par pieredzi, mācībām, studijām jūrniecībā. Interesanta ir pati Jūrmalciema tīklu māja.

Paldies par garšīgām pusdienām, viesmīlību, sadarbību.

Paldies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram, īpaši Aleksejam Kačanovam un Irinai Ginterei.

 

Pasākums notika Zivsaimniecības sadarbības tīkla aktivitātes „Zivsaimniecības popularizēšana skolās” ietvaros ar LR Zemkopības ministrijas atbalstu.

 

Agita Rukute,

Priekules vidusskolas skolotāja

Foto galerija: 

Pievienot komentāru