Interesants piekrastes ziemas piedāvājums

GalerijaPrint

LLKC Tukuma konsultāciju birojs sadarbībā ar IK “Stubiņš”  4. decembrī organizēja  zivsaimniecības popularizēšanas pasākumu.

Tas notika Klapkalnciemā, Engures pagastā, Tukuma novadā – ar mērķi iepazīstināt gan Tukuma novada iedzīvotājus, gan tālākus apmeklētājus ar iespējām un piedāvājumu piekrastē ziemas sezonā. Pandēmijas laiks ieviesis jaunus paradumus brīvā laika pavadīšanai, un līdz ar to jaunu piedāvājumu radīšanai.

IK “Stubiņš” ir reģistrēts 2005. gadā un nodarbojas ar piekrastes zveju un pārstrādi. 2010. gadā uzņēmums uzsāka kūpinātu zivju produkcijas ražošanu mājas apstākļos. Uzņēmuma īpašnieks ir Kaspars Eglītis, darbos palīdz ģimene – vecāki un Kaspara māsa Kristīne. Kaspars nodarbojas ar zivju zveju un kūpināšanu, savukārt Kristīnes pārziņā ir zivju kulinārija. Papildu tam uzņēmējam pieder pludmales kafejnīca, kurā tiek organizēti vietēja mēroga pasākumi. 2021. gada oktobrī tika uzsākta  pirts kublu ražošana, komplektēšana un realizācija.

Piekrastes zvejā tiek sazvejotas dažādu sugu zivis – reņģes,  salakas, taimiņi, lucīši, plekstes, vimbas, akmeņplekstes, jūras bullīši jeb grunduļi, sīgas, zuši u. c. IK “Stubiņš” klientiem piedāvā gan karsti, gan auksti kūpinātu produkciju – karsti kūpinātus  asarus, karpas, skumbrijas, lašu vēderus, foreles, vimbas, brekšus, auksti kūpinātas skumbrijas, kā arī zivju kulināriju u. c. Top produkti ir reņģu čipsi un heka nageti. Uzņēmuma produkciju ar zīmolu “Klapkalnciema zivis” var iegādāties Klapkalnciema kioskā pie veikala “V.I.P.” vai uzņēmuma ražotnē Klapkalnciemā, Saules ielā 38. Produkcija tiek realizēta arī Rīgā, Āgenskalna un Čiekurkalna tirgos.

Izstrādāts jauns piedāvājums ziemas sezonā, Klapkalnciemā. Pie veikala “V.I.P.” piektdienā, sestdienā un svētdienā apmeklētājiem tiek piedāvāta āra terase ar galdiņiem un sēdvietām, lai baudītu karstu zivju zupu, ceptas butes vai sīgas ar kartupelīšiem.

Turklāt kioskā apmeklētāji var iegādāties zivju kulinārijas izstrādājumus. Tie ir daudzveidīgi, pārdomāti, katrai pircēja gaumei pielāgoti. Heka nageti, reņģu čipsi, zivju kotletes, kūpinātas zivis, zivis marinētas un vēl visādi citādi apdarinātas.

Pasākuma laikā klientiem tika piedāvāta zivju zupa apmaiņā pret dalīšanos sociālajos tīklos par redzēto un sajusto, lai aizvien vairāk cilvēku dotos ziemas sezonā uz piekrasti. Bērniem notika konkurss ar mīklām par zivju atpazīšanu, balvā saņemot piparkūkas zivs veidolā.

Saimniece sagatavoja arī “komplimentu” – zivju salātu maizīti katram apmeklētājam, lai parādītu, kā izmantot zivis salātos un piedāvāt arī bērniem. Pasākuma laikā ADBD foto izveidoja  publicitātes fotosesiju.

Svarīgi ir  dalīties ar citām piekrastē atrodamām vietām – gan apskates objektiem, ēdināšanas pakalpojumu sniedzējiem, zivju iegādes vietām u. c., lai aktīvi piesaistītu publiku. Jo zivsaimniecība tikai tad var attīstīties, ja ir pircējs, kuram to visu vajag.

Mēs piedāvājām savus iepriekš izveidotos bukletus par zivju uzņēmumiem piekrastē.

Pasākumā ieradās jauni apmeklētāji, kuri, pateicoties sociālajiem tīkliem, bija atraduši informāciju par pasākumu un pirmo reizi izbaudīja ziemas terasi un ziemas jūru.

Gribētos turpināt iepazīstināt apmeklētājus ar piekrasti un tās labumiem visās sezonās.

Joprojām, arī ziemā, piekrastē darbojas un varam apmeklēt zvejnieku sētu “Dieniņas” Bērzciemā, Ragaciema zivju tirgu u. c. Varam iegriezties Kukul Ceptuvē un blakus telpā Maize&Māksla veikaliņā – darbnīcā, vai Pērle rada radošajā sētā Jūras ielā 66, Engurē, Smārdes pagastā apskatīt jaunu tūrisma objektu – Apgrieztā māja un vēl daudz ko citu.

Izmantojot pandēmijas laika pieredzi un realizējot ES projektus, pie jūras izbūvētas modernas labierīcības un kafijas automāti. Lielbritānijas viesi saka, ka tik iespaidīgi pie viņiem nemaz nav.

Tā, ka brauciet, baudiet, apmeklējiet mūsu piekrastes uzņēmumus, pasveiciniet jūru arī ziemā!

Pasākums tika organizēts ZST aktivitātē “Atbalsts zivsaimniecības nozares popularizēšanai un zivsaimniecības projektu konkursa organizēšana”.

Jana Tramdaha,
LLKC Tukuma konsultāciju biroja vadītāja

Sarma Rotberga,
LLKC Tukuma konsultāciju biroja projektu vadītāja

ADBD foto

Foto galerija: 

Pievienot komentāru