Iepazīsti piekrastes zvejniekus arī virtuāli

Ar senā aroda pratējiem – piekrastes zvejniekiem – no Lapmežciema līdz Bērzciemam nu var iepazīties arī virtuāli. Filma “Zivju ceļš” un atsevišķu video stāstu sērija, ko radījis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) Tukuma birojs, ikvienam ļauj uzzināt, kur vēl atrodami piekrastes zvejnieki un arī viņu  gatavotā gardā zivju produkcija.

Video materiāls šogad aizstāj daudzu tik iecienīto piekrastes iepazīšanas dienu, kas tradicionāli notika augusta izskaņā. Piekrastes zvejnieku, uzņēmumu un atpūtas iespēju izzināšana piekrastē aizsākās 2014. gadā kā vienreizējs pasākums. Taču apmeklētāju  lielās intereses dēļ šādas klātienes piekrastes “tūres” notikušajas nu jau piecus gadus.

Jana Tramdaha, LLKC Tukuma biroja vadītāja: “Katru gadu šim pasākumam bija cits nosaukums –, cilvēki to atceras gan kā ,,Atbrauc ciemos pie zvejniekiem”, gan kā ,,Piekrastes aicinājums”.  Ikreiz kā apskates objektus piesaistījām aizvien jaunus zivju kūpinātājus, iepazīstinājām ar gada laikā piekrastē atvērtajiem uzņēmumiem un dabas apskates objektiem, pasākumu noslēdzot Engurē “Uguns nakts” pasākumā. Šogad tik plaši klātienes pasākumi vairs nav iespējami. Tādēļ ar video stāstu palīdzību aicinām iepazīt piekrastes zvejnieku arodu un pašus zvejniekus, lai katrs pats var izlemt, kuru no tiem varbūt apciemot arī klātienē. Ļoti ceram, ka tā notiks, jo patērētājs vēlas ēst vietējās zivis, taču bieži vien nezina, kur tās pieejamas.”

Kopumā video stāsti piedāvā iepazīt septiņus piekrastes zvejniekus, nesen dibināto biedrību “Mazjūras zvejnieki”, Lapmežciema muzeju, Ķesterciema hosteli “Pludmalis” un Bērzciema kafejnīcu “Vizbulis”, kurā ikviens var nogaršot vietējās zivis.

Atsevišķie video stāsti par piekrastes zvejniekiem, kas tapuši Zivsaimniecības sadarbības tīkla pasākumu ietvaros, būs skatāmi LLKC vietnē feisbukā, savukārt filma – LLKC YouTube kanālā https://youtu.be/VZK1p6gaHDg

LLKC Tukuma birojs arī nākamgad sola iepazīstināt kā ar piekrastes uzņēmējiem un apskates vietām, tā ar gardajām zivīm.

 

Plašāka informācija: Jana Tramdaha, LLKC Tukuma biroja vadītāja, jana.tramdaha@llkc.lv, tālrunis – 20227566.

 

Informāciju sagatavoja

Ilze Rūtenberga-Bērziņa,

LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Pievienot komentāru