Bezkontakta pirkšana un pārdošana Slovēnijā

GalerijaPrint

Covid-19 pandēmija dažādas tautsaimniecības jomas ietekmē atšķirīgi. Tagad strauji attīstās attālinātā tirdzniecība un arī pakomātu tīklu īpašnieku aktivitātes. Varbūt Latvijas zivsaimniekiem šādas idejas inovatīviem projektiem noderēs, domājot par attīstību un darbības dažādošanu.

Ar Slovākijas Posavjes ZVRG atbalstu izveidota inovatīva sistēma, kas ļauj patērētājiem iegādāties svaigas jūras veltes bez saskares ar citiem cilvēkiem. Krško pilsētā izvietota tirdzniecības automātu sistēma, kas tika ieviesta, lai diennakts laikā varētu piekļūt svaigām zivīm, ļaujot patērētājiem krīzes laikā iegādāties dažādus jūras produktus, vienlaikus saglabājot sociālo attālumu. Jaunajā tirdzniecības automātā svaigas vietējās akvakultūras uzņēmuma zivis – svaigas un kūpinātas foreles un citi zivju produkti – būs pieejami 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā. Projekta izmaksas ir 6600 eiro, no kuriem 85% finansēti no EJZF.

Zivju pakomāts ir tikai viena daļa no lielāka projekta, kura mērķis ir mainīt iedzīvotāju ēšanas paradumus, popularizēt Posavjes zivis, palielināt vietējo zivju piedāvājumu un pieejamību un to nozīmi veselīgā uzturā.  

Kristaps Gramanis,
Valsts Zivsaimniecības sadarbības tīkla Sekretariāta projektu vadītājs

Foto galerija: 

Pievienot komentāru