Aizvadīts vērienīgs pasākums “Piekraste ar rītdienu”

GalerijaPrint

Vērienīgs pasākums “Piekraste ar rītdienu” notika 26. augustā. Galvenā tā norises vieta bija Engure, bet atsevišķi pasākumi notika Bērzciemā un Lapmežciemā. Pasākumu organizēja biedrība “Partnerība laukiem un jūrai”, finansēja Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonds un atbalstīja Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs, Engures pagasta pārvalde un daudzi vietējie uzņēmēji. Pasākums, kas tika organizēts, lai popularizētu piekrasti un izceltu zvejniecības un zivju apstrādes tradīcijas, mijās ar plašu kultūras un izklaides programmu.

Engurē, pasākuma galvenajā norises vietā – ostā, kā arī Auniņparka estrādē un  pludmalē apmeklētājus sagaidīja plaša kultūras programma visai ģimenei, dažādas aktivitātes, mākslinieku priekšnesumi, meistarklases, izzinošas nodarbības un vietējo ražotāju tirdziņš. Mājražotāju tirdziņa organizēšanā iesaistījās LLKC Tukuma konsultāciju birojs un Engures pagasta pašvaldība. Pasākuma dalībnieki visas dienas garumā varēja iepirkties un baudīt dažādus mājražotāju labumus, iegādāties amatniecības izstrādājumus, kā arī izmantot sabiedrisko ēdinātāju pakalpojumus. Tirdziņā varējām nopirkt gan gardo Mazdandaru saldskābmaizi, gan Lapsu mājas sieru, Jūrkalnes pagasta atraktīvās saimnieces Taigas Reķes sklandraušus, Saldus “Piparkūku vīra” Aivara Grauduša piparkūkas, gan SIA “Bērzciema zivis” un  vietējo SIA “Unda” zivju produkciju. Priecēja skaistie amatnieku darinājumi – no izmantotā stikla glāzes, vāzes, kausi un dizaina sveces, keramika, dažādas rotas, bērnu rotaļlietas, tekstila izstrādājumi, smilšu glezniņas un vēl, un vēl. Ostā uzstājās mums jau labi pazīstamā Jūras dzīves stāstniece Iveta Celkarte no zvejnieku sētas “Dieniņas” (zivju pārstrādes uzņēmuma SIA “Zvejnieku sēta  Dieniņas” saimniece). Varējām vērot ēdienu pārdošanas šovus ar garšas ekspertu Edgaru Elbergu, piedalīties konkursā “Jūra vakar un šodien”. SIA “Šote” iepazīstināja ar tīklu lāpīšanas tradīcijām, Ķemeru nacionālā parka Dabas klasē mācījāmies atpazīt zivis, varējām iepazīties ar invazīviem dzīvniekiem Baltijas jūrā, ar augiem, kas sastopami jūras piekrastē. “Smaidu darbnīca” sagaidīja bērnus ar lielām spēlēm un atrakcijām. Engures stadionā varējām vērot Seno spēkratu salidojumu. Noslēgumā Engures pludmalē – Senās uguns nakts ar grupu “Dagamba”. Visā piekrastē varējām iegādāties kūpinātu zivju produkciju no zivju pārstrādātājiem – LLKC Tukuma konsultāciju biroja klientiem, sadarbības partneriem un vienlaikus – draugiem (IK “Reinis B” Lapmežciemā, SIA “Mauriņi S” Ragaciemā, “Klapkalnciema zivis” (IK “Stubiņš”) Klapkalnciemā, zv/s “Lucītis” Engurē, SIA “Zvejnieku sēta Dieniņas”, Indra Zariņa Bērzciemā).

Bērzciemā tikās zvejnieki un zivsaimniecības sektora pārstāvji no visas Latvijas, kur bija iespēja uzzināt par jaunumiem atbalsta iespējās 2023.-2027. gada periodā. Tam sekoja Kārļa Bardeļa, pasaulē pirmā cilvēka, kurš airu laivā šķērsojis Kluso okeānu, iedvesmas stāsts par pieredzi okeāna viļņos un uz sauszemes.

Lapmežciemā, “Gaiķu” sētā, interesenti klausījās Jūrciemu iedzīvotāju stāstus, izzināja vēsturi, piedalījās “prāta mežģī” un kopgleznas veidošanā.

Tika pavadīta piepildīta diena piekrastē ar kultūras pasākumiem, izklaidi, izzināšanu, baudīšanu. Paldies visiem, kas organizēja, piedalījās un atbalstīja!

Nākamais pasākums, gan ne tik plašā teritorijā, tomēr tikpat vilinošs, jau tūlīt, 9. septembrī Lapmežciemā! Zivju pārstrādes uzņēmums IK “Reinis B” sadarbībā ar LLKC  Tukuma konsultāciju biroju aicina uz pasākumu visai ģimenei “Zivju spēles un piekrastes gardumi”  9. septembrī no plkst. 12 līdz 17 IK “Reinis B” sētā “Ķiršlejas”, Gatera ielā 6 a. Lapmežciemā jūs sagaidīs atraktīva saimniece ar gardumiem, neparastiem pārsteigumiem un loteriju. Varēsiet apskatīt uzņēmuma ražotni. Notiks meistarklases, uzņēmuma ražotās zivju pārstrādes produkcijas degustācijas, atrakcijas bērniem, muzikāli pārsteigumi un dienas balle. Paralēli aktivitātēm darbosies tirdziņš, kurā varēs iegādāties zivis, mājas saldējumu un citu mājražotāju produkciju.

Ceram uz kopīgu sadarbību arī turpmākajos pasākumos. Iesaistoties vairākiem partneriem, izdodas optimizēt spēkus pasākumu veiksmīgākai realizēšanai.

Tiksimies!

Pasākuma atbalsts saņemts ZST aktivitātē “Atbalsts zivsaimniecības izstādēm un zivsaimniecības projektu konkursa organizēšana”.

Sarma Rotberga,

LLKC Tukuma konsultāciju birojs

 Sarmas Rotbergas un ADBD foto

Foto galerija: 

Pievienot komentāru