Aicinām piedalīties konferencē par zivsaimniecības attīstības tendencēm

Lai izvērtētu zivsaimniecības nozarē līdz šim sasniegto un informētu par nākotnes attīstības iespējām, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar Zemkopības ministriju (ZM) aicina ikvienu nozarē iesaistīto piedalīties ikgadējā zivsaimniecības konferencē "Zivsaimniecības attīstības tendences un jaunā plānošanas perioda iespējas".

Konference notiks 1. decembrī Lapmežciema Tautas namā, Liepu ielā 2A no plkst. 10.00. Tā būs pieejama arī tiešsaistes formātā www.zivjutikls.lv un LLKC Facebook. Reģistrācija konferenci klātienē un tiešsaistē: https://www.mittoevents.com/zivju-konference-0112/. Pieteikties dalībai konferencē  klātienē vēlams līdz 29. novembrim.

ZM Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš: “Šī gada konferencē izvērtēsim situāciju zivsaimniecības nozarē, bet galvenais akcents tiks likts uz nākotnes iespējām, ko jaunajā periodā piedāvā Eiropas Jūrlietu, zvejniecības un akvakultūras fonds. Konference būs kā ceļa vārdi, uzsākot jauno atbalsta pasākumu īstenošanu. Kara ietekmes un energokrīzes seku kompensācijas zivsaimniecībā jau ir uzsāktas, un tām sekos arī citi atbalsta pasākumi, kas palīdzēs veikt investīcijas, inovācijas un zināšanu pārnesi ražošanā, kā arī pievienot vērtību visos nozares sektoros – zvejniecībā, akvakultūrā, zivju apstrādē”.

N. Riekstiņš konferences dalībniekus iepazīstinās ar aktuālajiem nozares rādītājiem un ieskicēs izaicinājumus. Par programmas zivsaimniecības attīstībai 2021.-2027. gadam sniegtajām iespējām informēs ZM Zivsaimniecības departamenta pārstāve Edīte Kubliņa. Agroresursu un ekonomikas institūta pētniece Elita Benga skaidros investīciju atbalsta izvēlēto kritēriju piemērus, jo jaunajā plānošanas periodā liels uzsvars ir uz vides ilgtspējas, aprites ekonomikas,  energoefektivitātes un viedo tehnoloģiju elementiem projektos. Lauku atbalsta dienesta pārstāvis Rinalds Vācers informēs par aktuālo projektu administrēšanā. Zinātniskā institūta “BIOR” pārstāvis Didzis Ustups informēs par datu vākšanu zivsaimniecībā un LLKC  Zivsaimniecības nodaļas pārstāve Liene Feldmane – par piedāvājumu piekrastes zvejniekiem inovāciju projektos.

Konferences programma 

Jautājumus runātājiem būs iespējams uzdot, gan reģistrējoties dalībai konferencē, gan konferences norises laikā.

Plašākai informācijai: Kristaps Gramanis, LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītājs, kristaps.gramanis@llkc.lv, 28304909.

 

Pievienot komentāru