Uzņēmēju labā prakse lauku jauniešus iedvesmo darbiem

GalerijaPrint

Jūnijā LLKC Tukuma nodaļa organizēja mācības jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai. Pasākumā piedalījās dalībnieki no Tukuma Engures, Kandavas un Jaunpils novadiem. Daži jau spēruši pirmos soļus  uzņēmuma radīšanā, daži mēģināja saprast, kā izloloto sapni realizēt dzīvē.

Pasākuma laikā jaunieši ieguva zināšanas uzņēmējdarbības pamatos, tirgus analīzē, mārketingā un reklāmā, resursu analīzē, finanšu plānošanā un uzņēmuma attīstība e-vidē.

Jauniešiem vislabāk patika izbraukumu diena, viesojoties lauku saimniecībā.  Mācību ietvaros dalībnieki apmeklēja pagājuša gada konkursa „Laukiem būt!” finālistes Artas Berezovskas saimniecību, kurā šogad ir atvērts „Dabas notikumu dārzs.” Konkursa finālā iegūtais finansējums tika ieguldīts piparmētru stādu iegādē un tējas namiņa būvniecībā. Jauniete ir vegānu dzīvesveida piekritēja, un dalībniekus cienāja ar veselīgiem un vitamīniem bagātiem „Zaļajiem kokteiļiem”, kuru sastāvā ietilpa augļi, ogas un dažādi ārstniecības augi. Arta Berezovska dalījās savā pieredzē, startējot konkursā „Laukiem būt!”  un uzsākot savu uzņēmējdarbību.

Jaunieši apmeklēja arī bioloģisko saimniecību „Gaiķi,” kuras īpašniece ir pensionāre Helēna Kokorēviča. Viņa saimnieko viena pati, audzējot dārzeņus, ogas un pārstrādājot augu izcelsmes produktus.  Saimniecībā ir plašs ārstniecības augu un garšaugu klāsts. Saimniece ļoti rūpīgi seko bioloģiskās saimniekošanas principiem. Helēnas Kokorēvičas pieredze un uzņēmība ļoti iedvesmoja jauniešus, uzsākot un attīstot savu uzņēmējdarbību.

Mācību noslēgumā jaunieši saņēma sertifikātus par dalību interaktīvajā programmā „Tu vari vairāk!” un ir gatavi startēt  konkursā „Laukiem būt!”

Mācības „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanā” notika VLT un ZST pasākumu ietvaros, un to mērķis ir aktivizēt lauku jauniešus un mudināt attīstīt uzņēmējdarbību lauku teritorijā.

Ginta Popluga,

Tukuma nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

 

 

 

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru