Zemeņu laiks “Ūziņu” saimniecībā

GalerijaPrint

Zemnieku saimniecība “Ūziņi” ir viens no tiem stāstiem par to, kā hobijs pārtop biznesā. Kādreiz saimniecības īpašnieks Jānis Eihmanis zemenes audzēja tikai paša ģimenes priekam, tomēr, laikam ritot, saprasts, ka zemenes var piedāvāt arī plašākam cilvēku lokam, un tā tapusi zemnieku saimniecība.

“Ūziņi” atrodas Dobeles novada Penkules pagastā un audzē zemenes vairāk nekā 4 ha platībā. Saimniecībai izveidota lapa sociālajā tīklā www.facebook.com un www.instagram.com. Klienti iecienījuši saimniecības apmeklējumu, lai izmantotu zemeņu pašlasīšanas iespēju par zemāku cenu. Šobrīd iespēja lasīt pieejamās šķirnes: ‘Polka’, ‘Rumba’, ‘Sonāte’, ‘Asia’, ‘Der select’, ‘Tenīra’, ‘Limalexia’ un citas.

“Šī gada pavasarī un vasaras pirmajās nedēļas piedzīvojām sen nepieredzētu sausumu, tādēļ, lai glābtu zemeņu ražu un visu gada laikā ieguldīto darbu, pavadījām garas stundas, laistot zemenes ne tikai dienās, bet arī naktīs. Spītējot sausumam, salnām un nu jau arī lielajiem, stiprajiem lietiem, zemeņu raža arī šogad izdevusies gana laba un garda, un spēj priecēt ne vien pašus saimniekus, bet arī pašlasītājus un klientus, kuri iegādājas ogas jau salasītā veidā. Patiess prieks redzēt, laukā ierodoties gan jau gadiem pazīstamus pašlasītājus, ar kuriem veidojies dziļāks cilvēcisks kontakts, gan jaunus lasītājus, kas zemenēs pie mums ierodas pirmoreiz, un kuriem, iespējams, šī ir pirmā zemeņu pašlasīšanas iespēja,” stāsta Jānis.

Rudenī tiek piedāvāts iegādāties zemeņu stādus, burkānus un bietes, kartupeļus un citus dārzeņus. Klientiem divus gadus tika piedāvāta izklaidējoša iespēja nofotografēties saulespuķu laukā to ziedēšanas laikā, arī šogad iesēti 0,8 ha saulespuķu, lai radītu skaistu, krāšņu fonu bildēm, kā arī tiek piedāvāta iespēja iegādāties ziedus. Saimniecības īpašnieks Jānis novietojis kastīti samaksai par bildēm, lai pats varētu turpināt ikdienas darbus, bet atbraucēji justos netraucēti. Pieprasījums bijis pārsteidzoši liels. Saimniecības priekšrocība ir atrašanās vieta netālu no asfaltēta ceļa Penkulē ar ērtu piebraukšanu.

Saimniecība 2022. gadā izmantojusi iespēju attīstīties, saņemot ELFLA finansējumu pasākumā “Atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, attīstot mazās lauku saimniecības” 12 000 eiro apmērā tehnikas iegādei zemes apstrādē un sējumu, stādījumu kopšanā, kas būtiski atvieglojusi  un padarījusi efektīvāku ikdienas darbu veikšanu.

 

Agnese Stivriņa,

LLKC Jelgavas biroja uzņēmējdarbības konsultante

Foto: z/s “Ūziņi”, Ieva Annija Eihmane

Foto galerija: 

Pievienot komentāru