Ventspils puses jaunieši gūst iedvesmu darboties laukos

GalerijaPrint

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra Ventspils nodaļa jūlija sākumā organizēja interaktīvu programmu jauniešiem „Tu vari vairāk!”. Programmas ietvaros dalībniekiem tika sniegtas michael kors bags australia teorētiskas pamatzināšanas par ideju radīšanu un izvērtēšanu, uzņēmējdarbības un grāmatvedības pamatiem, biznesa plānu veidošanu un citām tēmām.

Jaunieši bija ieradušies no Piltenes, Užavas un Ūdraines – iniciatīvas un mērķtiecības pilni darboties. Katrs lolo savu biznesa sapni, tomēr lektore Olga Blumbaha rosināja dalībniekus nākotnē savstarpēji sadarboties.

Mācību procesa interesantākā daļa bija pieredzes apmaiņas brauciens, kad jauniešiem bija iespēja apskatīt un izzināt dažādu saimniecību ikdienas darbu.

Jūrkalnē, daudznozaru saimniecībā „Bērziņi”, saimnieki mūs sagaidīja ar pašu cepto maizīti. Process notiek  pēc sentēvu metodēm – mīklu sagatavo abrā, cep ap 70 gadu vecā malkas krāsnī, pēc tam kukulīšus liek zem segas atpūsties. Saldskābās maizes recepte ir mantota, savukārt rupjmaizei saimnieki eksperimentējuši un buy michael kors australia veidojuši savu garšu buķeti. Saldos raušus saimniece cep īpaši bagātīgus – lai mīklas apakšā maz un virsiņas labi daudz. Saimniecībā nodarbojas arī ar dārzeņu un augļu audzēšanu, vīna darīšanu. Viss tiek darīts tā, lai pašiem patiktu un garšotu. Un ja jau pašiem, tad arī citiem patīk un garšo!

Turpat  netālu atrodas saimniecība „Straumēni”, kur darbojas Guntis Niedoliņš ar ģimeni. Viņš no koka veido dažādus priekšmetus – karotes, lāpstiņas, rotaļlietas, mēbeles un dažādus interesantus interjera priekšmetus. Šo arodu Guntis ieguvis mantojumā no tēva, pašmācības ceļā prasmes pilnveidojot. Apskatījām Gunta darbnīcu un ielūkojāmies paveikto darbu fotoalbumos.

Pieredzes brauciena amizantākais objekts bija zemnieku saimniecība „Remeznieki” Kabiles pagastā. Šeit Brigita Bērziņa nodarbojas ar kazkopību un kazas siera siešanu. Ārā lija lietus, tāpēc Brigita laipni aicināja visus patverties šķūnī. Ieeja bija visai neliela – vienlaicīgi gan pārvarot šķēršļus, gan uzmanot galvas, iekļuvām patvērumā. Sasēduši uz siena ruļļiem, klausījāmies saimnieces atraktīvo stāstījumu par viņas ikdienu un piedzīvojumiem laukos. Iztēlē uzburdami piedzīvojumu ainas, smējāmies līdz asarām. Brigita ļāva dzīvi laukos ieraudzīt kā vietu, kur par neveiksmēm negaužas un par izdošanos priecājas. Baudījām arī dažādu veidu sierus un lauzām aplamos stereotipus par kazas piena produktiem.

Noslēgumā jaunieši atzina, ka šis pasākums ir bijis ļoti vērtīgs un noderīgs. Ir gūta iedvesma darboties, jaunas idejas, draugi un kontakti.

Mācības notika Valsts Lauku tīkla un Zivsaimniecības Sadarbības tīkla aktivitāšu ietvaros. To mērķis ir aktivizēt jauniešus un mudināt attīstīt uzņēmējdarbību lauku teritorijā.

Ilze Ventiņa,

LLKC Talsu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Gita Langberga,

Ventspils novada lauku attīstības konsultante

Foto: Linda Langberga

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru