Preiļu jauniešu iecerēs - koks, paipalas, saldējums

GalerijaPrint

LLKC Preiļu nodaļā notika mācības jauniešiem uzņēmējdarbības uzsākšanai, kuru noslēgumā tika prezentētas dažādas idejas, sākot no koka izstrādājumu līdz pat saldējuma ražošanai, paipalu audzēšanai, zivju pārstrādes uzņēmumam un traktortehnikas rezerves daļu pārdošanas uzņēmumam.

No 15. maija līdz 19. jūnijam Preiļos notika mācības Valsts Lauku tīkla aktivitātes „Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai” interaktīvajā programmā „Tu vari vairāk!”.

Vispirms informatīvajā dienā jaunieši tika informēti un iepazīstināti ar šo programmu, mācību norisi un citām aktualitātēm. Ar noslēguma konkursa pieredzi dalījās „Laukiem būt!” 2014. gada dalībnieki – Daina Elksne un Silvestrs Brūvers, kuri mudināja jauniešus piedalīties un nebaidīties no interesantām idejām, jo tās visas var realizēt. Ar Preiļu novada uzņēmējdarbības tendencēm jauniešus iepazīstināja Ineta Liepniece.

Saņēmuši informāciju, jaunieši bija gatavi aizpildīt anketas un sākt mācīties. Lai arī sākumā aizpildīto anketu apjoms bija lielāks, mācības turpināja astoņi uzņēmīgākie un nopietnākie jaunieši.

Mācību process sākās 1. jūnijā, kad jaunieši bija ieradušies, lai iegūtu gan jaunas, gan sen aizmirstas zināšanas. Mācības sākās ar idejas definēšanu, ģenerēšanu, izvērtēšanu. Mācību procesā jaunieši apguva pamatzināšanas menedžmentā, mārketingā, uzņēmējdarbībā, grāmatvedībā, ekonomikā. Jaunieši tika informēti par  ES un valsts finansējuma piesaistes iespējām no Altum un DNB bankas, par reklāmas nozīmi uzņēmuma dibināšanā.

Pasākuma laikā jauniešiem bija dota iespēja apmeklēt veiksmīgus uzņēmumus  –  vīngliemežu audzētavu „Ošu mājas”, kur mūs sagaidīja jauks un smaidīgs saimnieks Ainis Noviks, pastāstot par savas idejas rašanos un attīstību.  Devāmies tālāk uz z/s „Kalni”, kas nodarbojas ar aveņu, ķiršu un citu ogu audzēšanu. Ogas tiek pārstrādātas marmelādē, sulās, mājas vīnā. Produkcijas noieta veicināšanai īpašniece ir izveidojusi krāšņu dārzu, kur katram nostūrim ir savs unikāls stāsts. Tālāk devāmies uz Mežinieku mājām – daudznozaru ģimenes uzņēmumu, kas nodarbojas ar piena lopkopību, cūkkopību, dārzeņu audzēšanu un tūrismu. Saimniecība aizrauj apmeklētājus ar unikālām iespējām – Horoskopu taku un Senbaltu zīmju taku.

Pēc brauciena un mācībām jaunieši atzina, ka ir radusies lielāka skaidrība par savas idejas realizēšanu, par problēmām, ar kurām nāksies saskarties idejas īstenošanas procesā. Iegūtie kontakti – gan draugi, gan lektori – būs atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai. 

Mācību noslēgumā jaunieši iepazīstināja ar savām idejām. Tās bija dažādas, sākot no koka izstrādājumu līdz pat saldējuma ražošanai, paipalu audzēšanai, zivju pārstrādes uzņēmuma un traktortehnikas rezerves daļu pārdošanas uzņēmumam. Lai jauniešiem pietiek motivācijas un drosmes sākt darboties!

Jolanta Augšpūle,

LLKC Preiļu nodaļas uzņēmējdarbības konsultante

Foto galerija: 

Pievienot komentāru