Aknīstes novada zemniekiem un uzņēmējiem darbs mijas ar atpūtu

GalerijaPrint

Aknīstes novadā jau par tradīciju kļuvis tas, ka ik gadu neformālā gaisotnē tiekas novada uzņēmēji un zemnieki, lai pārrunātu notikušo un dalītos pieredzē pirms jaunā darba cēliena.

Novada iedzīvotāji ir mūsu galvenā vērtība, un viņu atbalsts ir vajadzīgs novada izaugsmē. Gārsenes kultūras namā 13. marta vakarā svētkus atklāja Aknīstes novada domes priekšsēdētāja Vija Dzene, pateicoties uzņēmīgajiem ļaudīm, kuri strādā paši un dod darba iespējas arī citiem, maksā nodokļus, sakārto novada teritoriju un veicina tā attīstību un atpazīstamību. Novada lauku attīstības konsultante Irēna Butkus atzīmēja un prezentācijā ar nosaukumu „Kas jauns, kaimiņ?” parādīja to zemnieku un uzņēmēju veikumu, kuri iepriekšējā gadā īstenojuši dažādas jaunas idejas. Aknīstes novada domes atzinību par inovatīvu saimniekošanu saņēma:

Ainis Čāmāns – par ERAF projekta „Transporta apkopju un remonta centra izveide” īstenošanu. Tā platība ir 500 m2 un 200 m2 – administrācijas telpas, kas ietver konferenču zāli un ofisu. Centrs aprīkots ar pacēlāju, metināšanas, plazmas griešanas un riepu montāžas (vieglajām un smagajām mašīnām, traktortehnikai) iekārtām. Radītas divas darba vietas.

Valentīna Čāmāne – par SIA „Siliņi” jaunas darbības jomas aizsākšanu – pieredzes apmaiņas un mācību seminārus organizēšanu savā saimniecībā. Lai saimniekotu veiksmīgi, nepārtraukti jāmācās un jāpilnveidojas.

Inese un Juris Sorokini – par banketu zāles renovēšanu. Tagad uzņēmēji piedāvā mājīgas, moderni un gaumīgi iekārtotas telpas pašiem pasākumiem un banketiem.

Dāvis Plikšs – z/s „Saltupju” autoremonta darbnīcu pārvaldnieks, kurš sniedz pakalpojumus automašīnu un lauksaimniecības tehnikas remontā gan Aknīstes, gan kaimiņu novadu iedzīvotājiem. Viņš veiksmīgi uzsācis saimniekošanu dzimtajā pusē, izbaudot darba smagumu un dažreiz arī birokrātijas slogu.

Sarmīte Poša –  par veiksmīgu mājražošanu, kur saimniecībā izaudzētie augļi, ogas un dārzeņi pārtop ievārījumos, čatnijos, žāvējumos un sukādēs. Produkcija tika izstādīta Jelgavā mājražotāju un amatnieku kontaktbiržā un vietējā tirgū. 

Gita Liepa – par atvērtu tūrisma saimniecību, kur līdzās gaļas liellopiem skatāmi savdabīgi dzīvnieki un putni. Pieauguši un bērni ar prieku var vērot gaļas kazas, ponijus, pāvus u. c.

Ilona Lapiņa – par skulptūru un kompozīciju veidošanu no savdabīgiem materiāliem – putām, sūnām. Skaistās, dabiskās skulptūras rotā gan dārzus, gan uzņēmumus, kā arī regulāri saimniece apmeklē izstādes, mājražotāju un amatnieku kontaktbiržas.  

Andris Zībergs – par piedalīšanos LAD projektā „Skolas auglis”, kā rezultātā Aknīstes vidusskolas un Asares un Gārsenes pamatskolu skolēni tiek apgādāti ar saimniecībā izaudzētiem āboliem. Zemniekus un uzņēmējus sveica pārstāvji no Lauku atbalsta dienesta.

Muzikālo priekšnesumu sniedza Krustpils novada jauktais vokālais ansamblis „Krustpilieši.  Tā dalībnieks un reizē arī lauksaimnieks Andris Felss atzīmēja, ka ir priecīgs tikties ar saviem kolēģiem. Vakara gaitā A. Felss vēl vairākkārt ar savu ģitāru un atraktivitāti iesaistīja klātesošos kopīgā dziedāšanā. Vakara gaitā balles viesi iestiprinājās pie kafejnīcas „Kalniņā” gaumīgi un bagātīgi klātiem galdiem, bet uz jestru danci aicināja grupa „Lifts”.

Pateicamies atbalstītājiem:  AS „Rīgas dzirnavnieks”, SIA „Minerāls”, SIA „Kastaņzieds”, SIA ”Sedumi”, IU „Viss dārzam” un Aknīstes novada pašvaldībai.

Lāsma Prande,

Aknīstes novada sabiedrisko attiecību speciāliste 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru