Ozobites.lv – biškopības produkti no Lubānas puses

GalerijaPrint

Nosaukums “Ozo” daudziem saistās ar mūziku vai hokeju. Lubānas pusē OZO ir stabili saistīts ar biškopību un tās  produktu inovatīvu izmantošanu veselīgu produktu ražošanā.

Biškopība kā lauksaimniecības pamatnodarbošanās biškopim Edvīnam Ozoliņam ir kopš 2007. gada. Saimnieko Lubānas pusē. Bišu novietnes atrodas Indrānu pagasta mežos un pļavās. Vietā, par kurām  Miķelis Gruzītis teica: “..Atkal es iebrienu ziedošos klānos, Pieveru acis un liekas, ka vēl Aiviekstes ozoli rītausmā liesmo.”

Bioloģiskās biškopības prasības dravā tiek ievērotas un izpildītas no 2011. gada, kas prasa ne mazums pūļu, ik pavasari un vasaru izvērtējot dravas atrašanās teritoriju.

Saimniecībā vidēji ir 70-80 saimes, no kurām iegūst pamatprodukciju medu, bišu maizi, vasku. Laika gaitā biškopībai pieslēdzās Edvīna ģimene, kā rezultātā tika īstenota mūsdienīga pieeja gan produktu veidošanā, gan to pārdošanā un reklamēšanā. Edvīna dzīvesbiedre Laila īstenoja ideju par vaska drāniņu ražošanu veselīgai pārtikas produktu iesaiņošanai un uzglabāšanai.

Vecākā meita Renāte beigusi biškopības kursus un ir palīgs Edvīnam bišu dravā. Vidējā meita Beāte ir Edvīna Ozoliņa preču zīmes OZO –  biškopības produkti idejas autore un izveidotāja.

Jaunākais dēls Aleksandrs vasarās sagatavo dravošanai nepieciešamo inventāru.

Visas šīs darbīgās komandas kopdarbs ir redzams mājaslapā ozobites.lv

Astrīda Ikauniece,
LLKC Madonas biroja augkopības konsultante

 

Foto galerija: 

Pievienot komentāru